Gwałtowne burze przechodzą nad powiatem [aktualizacja]

Opublikowano: 10 sierpień 2018, 17:58 Kategoria Aktualności
burzestraż pożarnamaciejowicełaskarzewwilga

Strażacy na terenie powiatu garwolińskiego mają pełne ręce pracy, po burzach, jakie przechodzą nad naszym terenem. Dużo interwencji zanotowano w Łaskarzewie i okolicach.

SMS z ostrzeżeniami meteorologicznymi, od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa,  dzisiaj otrzymali mieszkańcy czterech województw – mazowieckiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Przed godz. 16 nad powiat nadciągnęły ciemne chmury, które przyniosły burze z licznymi wyładowaniami oraz opady deszczu. Jak informują nas czytelnicy powalone drzewa blokowały lub utrudniały przejazd w Rudzie Talubskiej (gm. Garwolin), Nowym Pilczynie (gm. Łaskarzew), Domaszewie (gm. Maciejowice), Skurczy (gm. Wilga) czy przy ul. Kolejowej w Łaskarzewie. W Nowy Pilczynie wiatr zerwał dach z budynku gospodarczego, w Woli Łaskarzewskiej z budynku mieszkalnego.

Utrudnienia także na drodze między Izdebnem a Aleksandrowem. Tam ciężarówka zjechała z drogi. Trwa akcja wyciągania pojazdu z pobocza.

Aktualizacja godzina 22.35. Problemy na ulicy Polnej w Garwolinie, gdzie woda wdarła się na jezdnię.  Zamknięty wjazd do Sobolewa od strony wiaduktu kolejowego. Tam utknęło kilka aut. 

Aktualizacja, 11 sierpnia, godz. 10.25. Bilans wczorajszych wyjazdów strażaków do usuwania skutków zjawisk pogodowych zatrzymał się na 36. - W jednym przypadku całkowicie został zerwany dach z budynku mieszkalnego w Starym Pilczynie. Dziewięć zgłoszeń dotyczyło uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych i gospodarczych w miejscowościach Stary Pilczyn, Wola Łaskarzewska, Dudka - informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. Ponadto strażacy zanotowali 10 podtopień, w tym 5 budynków. 17-krotnie strażacy wyjeżdżali do powalonych drzew.

łk

fot. arch. – zdjęcie ilustracyjne

Komentarze  

0 #1 Stray pilczyn burzaJarek 2018-08-10 18:24
W Starym Pilczynie też zerwane dachy z domów mieszkalnych i gospodarczych
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież