Włamanie do szkoły. Sprawcami nastolatkowie

Opublikowano: 09 sierpień 2018, 13:39 Kategoria Aktualności
parysówpilawawłamaniekradzieżpolicja

Dwóch młodych mężczyzn, w wieku 17 i 18 lat, odpowie za kradzież z włamaniem do szkoły w Parysowie. Nastolatkowie wyrządzili straty na trzy tysiące złotych. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

2 sierpnia policjanci z Posterunku Policji w Pilawie zostali poinformowani o kradzieży z włamaniem do pomieszczeń Zespołu Placówek Oświatowych w Parysowie. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca przed wejściem do budynku, wypchnął okno.

- Sprawca po penetracji dokonał zaboru pieniędzy, dokonał równocześnie uszkodzenia mienia powodując straty o łącznej wartości 3000 złotych. W wyniku podjętych działań policjanci z Posterunku w Pilawie jeszcze tego samego dnia ustalili sprawców przestępstwa. Sprawcami okazali się 17 latek i 18 latek z gminy Parysów – informuje asp. Danuta Kalinowska z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Jeden ze sprawców został zatrzymany i osadzony w garwolińskiej komendzie celem wyjaśnienia. Drugi z włamywaczy sam zgłosił się na policję, gdzie usłyszał zarzut przestępstwa. Po złożeniu  wyjaśnień został zwolniony.

Sprawców teraz czeka sprawa karna w Sądzie Rejonowym w Garwolinie. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Garwolin/opr. łk

fot. arch.

Komentarze  

0 #1 3000 złotych na dwie osobyMichałł 2018-08-09 23:02
Podzielić to na 10 lat i wychodzi 1 rok pozbawienia wolności za każde 150 złotych na osobę :)
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież