Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 06 sierpień 2018, 15:36 Kategoria Aktualności
strażkronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 30 lipca do 5 sierpnia.

Plama oleju na ul. Długiej w Garwolinie

30 lipca. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie oleju na ul. Długiej w Garwolinie. Strażacy dokonali sorpcji strugi oleju, która miała długość około 1,5 kilometra. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Celejowie, gm. Wilga

31 lipca. Po godz. 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 801, gdzie samochód osobowy marki Opel Astra zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Niecieplinie

2 sierpnia. Po godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Niecieplinie, gdzie samochód osobowy marki Peugeot Partner po uderzeniu w spadający konar drzewa zjechał z drogi i znalazł się w rowie. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem, którego następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojeździe i usunięto konar z drogi. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Zdarzenie drogowe w Łukówcu, gm. Parysów

3 sierpnia. Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Łukówcu, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Audi A3. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, które przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Dudki, gm. Trojanów

3 sierpnia Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Dudki, gm. Trajanów w którym uczestniczył samochód osobowy. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojeździe i podano pianę ciężką w celu zabezpieczenia wycieku W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Puznówce

4 sierpnia. Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Puznówce, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Volvo S40. Kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli zasilanie elektryczne w uszkodzonym samochodzie. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i zastęp OSP Pilawa.

Zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

4 sierpnia. Po godz. 19 jeden zastęp PSP i zastęp OSP zostały zadysponowane do Zabruzd, gm. Miastków Kościelny, gdzie na łące strażacy wyznaczyli i zabezpieczyli miejsce lądowania oraz startu śmigłowca LPR. Działania trwały blisko dwie godziny.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież