Wandale w mieście. Tym razem „przeszkadzały” im drzewa i śmietniczki

Opublikowano: 06 lipiec 2018, 15:21 Kategoria Aktualności
wandalegarwolinzarzecze

Siedem drzew i kilka śmietniczek zostało zniszczonych w ostatnich dniach na Zarzeczu. To kolejne przejawy wandalizmu w Garwolinie.

Pod koniec czerwca kontrola pracowników magistratu stwierdziła, że na terenach rekreacyjnych Zarzecze zostało zniszczonych siedem drzew. To cztery lipy drobnolistne, dwa klony pospolite i jarząb szwedzki.

Drzewa te były zasadzone, aby dawały nam komfort wypoczynku wśród zieleni i pozytywnie wpływały na estetykę naszego miasta. - Niestety nie wszyscy potrafią to uszanować i już po raz kolejny jakaś nieznana osoba, najprawdopodobniej na tych drzewach uczyła swego psa agresywności. Na to wskazują ślady pozostawione na drzewkach – mówi Tomasz Majczyna z Urzędu Miasta w Garwolinie.

Jak dodaje urzędnik, koszt nowych nasadzeń zniszczonych drzew to kwota blisko 3000 zł. Dewastacja drzewostanu miała miejsce w ostatni weekend czerwca. Sprawy zostały przekazane do policji.

Na tym nie koniec aktów wandalizmu nad Wilgą. - Dzisiaj rano stwierdzono powywracane betonowe śmietniczki na placu zabaw na Zarzeczu oraz śmietniczki w pasie drogowym al. Legionów na wysokości terenów rekreacyjnych, które zostały zerwane i wrzucone pod żywopłot – uzupełnia Tomasz Majczyna.

Urzędnicy proszą mieszkańców o zwracanie uwagi na akty wandalizmu. - Apelujemy, byśmy byli wrażliwi na niszczenie i dewastacje naszego wspólnego mienia i reagowali na akty wandalizmu poprzez zgłaszanie ich na policję. Mamy też nadzieję, że znajdą się świadkowie zniszczenia drzew na naszych terenach rekreacyjnych – dodaje urzędnik.

łk

fot. UM Garwolin

Komentarze  

+2 #8 Do osłaJa 2018-07-12 18:28
Urzędnicy mają tropic wandali, ja nie wierzę że nawet jakiś największy osiol mógł to wymyslic
Cytować
-4 #7 ad vocemad vocem 2018-07-11 15:44
[quote name="konio"]Sz anowni urzędnicy skoro dostrzegliście ślady psich zębów na drzewku (nie wiem czy rasę psa też wam się udało ustalić) to na pewno też widzieliście samochód niszczący zieleń widoczny na 4 i 5 zdjęciu. Czy zareagowaliście w jakiś sposób? Czy ustaliliście kierowcę tego pojazdu? KONIU. przyjdź osobiście to podam ci nr rej nie tylko tego ale i pozostałych pojazdów miejskich oraz traktorów i ciągników oraz nawet nr butów kosiarzy trawy. ale nie przyjdziesz boś jeno mocny w końskiej paszczy..
Cytować
-3 #6 pzjaaa 2018-07-11 07:27
ten "plac zabaw" to tez woła o pomste do nieba...
Cytować
-9 #5 mieszkaniecsenatorskiej 2018-07-09 11:21
ale o co chodzi? chłopaki są młodzi, muszą się gdzieś wyszumieć a że przy okazji walną jakiś śmietnik czy inne drzewko to co? ważne, że nikomu krzywda się nie dzieje.
Cytować
+15 #4 PolicjaJa 2018-07-08 21:31
Jest bardzo prosty sposób na wyeliminowanie tych wandali. Pani komendant policji musi wysłać na tereny rekreacyjne Policjanta, który zrobił porządek na stadionie w Garwolinie, a potrzebna mu była do tego,,,,,,tylko lornetka
Cytować
-11 #3 RewelacjaMichałł 2018-07-06 21:31
Niech miasto wstawi więcej śmietników, przynajmniej bydło będzie miało co niszczyć
Cytować
-13 #2 wandale w mieściekonio 2018-07-06 20:02
Szanowni urzędnicy skoro dostrzegliście ślady psich zębów na drzewku (nie wiem czy rasę psa też wam się udało ustalić) to na pewno też widzieliście samochód niszczący zieleń widoczny na 4 i 5 zdjęciu. Czy zareagowaliście w jakiś sposób? Czy ustaliliście kierowcę tego pojazdu? Zakładam że to nie wasz samochód bo skoro zajmujecie się porządkiem w mieście to wiecie że na tereny zielone pojazdem wjeżdżać nie można. Zgodnie z waszym apelem proszę was przekażcie te dwa zdjęcia policji niech ustali kierowcę i ukarze takiego wandala. Zamiast mandatu mógł by na przykład poustawiać te betonowe śmietniki i posprzątać wokół.
Cytować
-11 #1 3000??!!romek 2018-07-06 15:27
3000 nasadzenie siedmiu drzewek??? ja oferuję się to zrobić za 2000 :)))))))))))))) ))))))
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież