Nowe przedszkole i żłobek w Miastkowie Kościelnym

Opublikowano: 19 lipiec 2018, 09:18 Kategoria Aktualności
miastków kościelnyprzedszkoleżłobek

W Miastkowie Kościelnym trwa przebudowa pomieszczeń gimnazjum na potrzeby przedszkola. W dotychczasowym budynku dla maluchów na początku przyszłego roku ruszy żłobek.

Na dostosowanie pomieszczeń szkoły do potrzeb przedszkola gmina wyłożyła nie małe środki, bo 1,6 mln zł. Prace adaptacyjne mają zakończyć się pod koniec sierpnia, tak aby maluchy nowy rok szkolny rozpoczęły w innej lokalizacji.

- Przewidujemy 125 miejsc w przedszkolu, co przełoży się na pięć grup. Mamy aktualnie ponad 110 chętnych. Do tej pory w starym przedszkolu miejsc było 50 – zaznacza wójt gminy Miastków Kościelny Jerzy Jaroń. Jak dodaje, inwestycja w budynku gimnazjum ma także drugą, nie mniej ważną, część. – Równocześnie wykonywana jest nową kuchnia, która będzie na tyle duża, że będzie wydawała posiłki dla szkoły, przedszkola i żłobka – dodaje.

Żłobek w Miastkowie Kościelnym to nowość. Placówka zostanie otwarta z początkiem lutego przyszłego roku w budynku dawnego przedszkola przy ul. Rynek. W tym przypadku także trzeba wykonać prace adaptacyjne. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na remontu budynku, zagospodarowanie terenu oraz budowę placu zabaw. Na ten cel przewidziane jest ok. 800 tys. zł, w tym 550 tys. zł dotacji z rządowego programu Maluch Plus. W żłobku powstaną dwie grupy po 8 dzieci.

Łukasz Korycki

fot. UG Miastków K.

 

Komentarze  

+3 #3 szkoła tolerancjiJaguś i Boryna 2018-07-20 19:27
Cytuję roman:
Cytuję rodowicz:
czyzby dzieci wójta, zastępcy i starszych radnych potrzebowali dla swojego potomstwa ten złobek, bo dla wszystkich to miejsc nie starczy, miejsc tylko dla 16 niemowlaków-bobasów.zwariowałeś?? rok wyborczy jest.... raptem wszystko można zrobić...przecież Wójt i radna powiatowa (Tapir T. muszą mieć się czym pochwalić ;))

a co radna powiatowa ma do budżetu gminy? oni chyba nawet niekoniecznie się lubią i tolerują tzn: jaroń- Bąk T
Cytować
+4 #2 wybory,wybory!! !!roman 2018-07-20 17:34
Cytuję rodowicz:
czyzby dzieci wójta, zastępcy i starszych radnych potrzebowali dla swojego potomstwa ten złobek, bo dla wszystkich to miejsc nie starczy, miejsc tylko dla 16 niemowlaków-bobasów.zwariowałeś?? rok wyborczy jest.... raptem wszystko można zrobić...przeci eż Wójt i radna powiatowa (Tapir T. muszą mieć się czym pochwalić ;))
Cytować
+3 #1 tylko dla swoichrodowicz 2018-07-20 14:01
czyzby dzieci wójta, zastępcy i starszych radnych potrzebowali dla swojego potomstwa ten złobek, bo dla wszystkich to miejsc nie starczy, miejsc tylko dla 16 niemowlaków-bob asów.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież