Pożar w Avonie

Opublikowano: 27 czerwiec 2018, 17:18 Kategoria Aktualności
straż pożarnapożaravon

Dzisiaj rozpoczęły się ćwiczenia przeciwpożarowe w garwolińskiej fabryce Avon. O godzinie 15 do stanowiska kierowania PSP w Garwolinie wpłynęło zgłoszenie o pożarze centrali wentylacyjnej znajdującej się na jednym z dachów budynku produkcyjnego.

Na miejsce zostały wysłane zastępy straży pożarnej. Przedmiotem ćwiczeń była sytuacja, w której na dachu przebywa pracownik, który podejmując się akcji ugaszania pożaru uległ poparzeniu, nie może opuścić dachu samodzielnie i potrzebuje pomocy.

Celem ćwiczeń jest było doskonalenie umiejętności prowadzenia działań ratowniczo gaśniczych w Avon. Sprawdzana była praktyczna organizacja warunków ewakuacji z całego obiektu, postępowanie wewnętrznych służb oraz działanie systemów przeciwpożarowych.

Służby ratownicze Straży Pożarnej ćwiczyły ewakuację osoby poszkodowanej z dachu i trasę dojazdu do miejsca zdarzenia czyli budynku produkcyjnego. Sprawdziły również działanie swoich systemów łączności na terenie zakładów Avon.

Ćwiczenia przebiegły pomyślnie. Symulowany pożar centrali został ugaszony, przeprowadzono bezpieczną ewakuację poszkodowanego pracownika z dachu oraz wszystkich pracowników z budynków na terenie zakładu.

Po zakończeniu ćwiczeń pracownicy powrócili do swych zadań, a strażacy udali się na podsumowanie akcji. Przedstawiciele Avon podziękowali straży pożarnej za wieloletnią i owocną współpracę.

mat. pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież