Dni Miasta i Powiatu oficjalnie rozpoczęte [wideo]

Opublikowano: 17 czerwiec 2018, 14:47 Kategoria Aktualności
dni garwolina

Uroczysta msza święta z udziałem władz samorządowych, wzbogacona grą orkiestry OSP Garwolin, wielobarwny korowód mieszkańców miasta i okolic oraz uroczyste otwarcie Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego - tak minęło przedpołudnie w naszym mieście.

Wedle tradycji święto miasta i powiatu zostało rozpoczęte mszą świętą w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego. Burmistrz przytoczył na przed eucharystią słowa Jana Pawła II „Siła państwa i jego rozwój zależą w dużej mierze od mądrej i sprawnej pracy samorządów” - odczytał.

W homilii ksiądz prałat Ryszard Andruszczak prosił o błogosławienie dla garwolińskiej ziemi, napominał mieszkańców o ich funkcji siewców nowej historii i przypominał o należytym szacunku dla przodków i ziemi na której żyją. Podziękował również gościom i mieszkańcom za przybycie i udział w tym bardzo szczególnym dniu.

Po eucharystii mieszkańcy ruszyli wspólnie w korowodzie na tereny Zarzecza, gdzie odbyło się uroczyste otwarcie Dni Garwolina i Powiatu Garwolińskiego. W pochodzie wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządu, uczniowie szkół z całego powiatu, orkiestra OSP Garwolin, przedstawiciele służb mundurowych, cheerleaderki, konne wozy strażackie, przedstawiciele klubu GKS Wilga Garwolin.

Ze sceny amfiteatru burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski przypomniał zgromadzonym, że w tym roku wypada 595. rocznica istnienia miasta Garwolin, a okres ten jest liczony od aktu lokacyjnego wydanego przez Księcia Mazowieckiego Janusza I. Starosta powiatu Marek Chciałowski mówił o bogatej historii miasta i powiatu oraz o skupieniu powiatu na rozwoju gospodarczym. – Mamy 8000 podmiotów gospodarczych, które każdego dnia ciężko pracują dla wspólnego rozwoju. Dzisiaj czujemy dumę z dokonań naszych przodków, ale i jednocześnie czujemy dumę z nas, naszych współczesnych dokonań – mówił starosta.

Dyrektor Avon Operations Polska, Christof Vollstedt życzył wszystkim zebranym udanej zabawy oraz powodzenia w biegu. Następnie wspólnie z przedstawicielami władz samorządowych oficjalnie rozpoczęli dnia Garwolina i Powiatu.

Co jeszcze w programie święta? Sprawdźcie tu.

Nikodem Majewski

fot. Przemysław Dębek

Komentarze  

-1 #1 wideoczytelnik 2018-06-17 15:32
Dlaczego taka kiepska jakość nagrania redaktory? Nie stać was na lepszy sprzęt do nagrywania czy sprzęt dobry tylko nagrywać nie potraficie. Dobrze że chociaż zdjęcia trochę lepsze.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież