Cztery samorządy z rządową kasą na drogi

Opublikowano: 13 czerwiec 2018, 07:55 Kategoria Aktualności

34 inwestycje w województwie mazowieckim na łączną kwotę 47,8 mln zł dotacji znalazły się na liście podstawowej wniosków zakwalifikowanych w naborze o dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Wśród nich są cztery z powiatu garwolińskiego.

W ramach środków pochodzących z dofinansowania w województwie mazowieckim zostanie wybudowanych, wyremontowanych i przebudowanych 51,52 km dróg gminnych i prawie 22,28 km dróg powiatowych. W ramach dofinansowanych zadań powstanie ponadto 23,2 km nowych ciągów pieszych i pieszo-rowerowych.

Na liście podstawowej wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania znalazły się 34 wnioski na łączną kwotę 47 808 607,00 zł dotacji. Ponad trzy miliony złotych trafi do powiatu garwolińskiego. Najwięcej zyskała gmina Górzno, która na przebudowę drogi w Łąkach otrzymała 1,086 mln zł (całkowity koszt inwestycji 1,35 mln zł). 520 tys. zł trafi do budżetu gminy Garwolin, która za 650 tys. zł planuje budowę chodnika (I etap) przy ul. Przemysłowe w Miętnem. Pieniądze z rządowego programu wesprą również przebudowę ulicy Wiosennej w Sobolewie. Samorząd otrzymał 784 tys. zł na inwestycję wartą 980 tys. zł. Na liście znalazł się także Trojanów. Gmina otrzymała 501 tys. zł na przebudowę drogi w Woli Koryckiej Górnej i Korytnicy. Całkowity koszt inwestycji to 626 tys. zł.

mazowieckie.pl, opr. łk

fot. arch.

Komentarze  

0 #2 Gmina ParysówCiekawski 2018-06-14 11:37
A co z gminą Parysów, a konkretnie z drogą powiatową biegnącą przez Wolę Starogrodzką. Na drodze jest plaża. Ktoś wymyślił by dziury zasypywać żwirem. Ale po deszczu ta plaża zmienia się w bagno. Zapraszam państwa portal do zrobienia artykułu na temat, zapewniam będzie ciekawie, najlepiej po deszczu. Jeszcze zostaje kwestia drogi gminnej, która jest łatana tą samą techniką w jednym miejscu jeździmy już polem.Pozdrawia m.
Cytować
+2 #1 na drogiz Wilgi 2018-06-14 07:22
a co ma do powiedzenia na ten temat "wybitny specjalista od pozyskiwania środków " p.o. wojta nijaki ob. Chychłowski ! ile środków otrzyma gmina Wilga .
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież