Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 12 czerwiec 2018, 09:54 Kategoria Aktualności
strażkronika strażacka

 Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 4 do 10 czerwca.

Zdarzenie z udziałem samochodu ciężarowego i pieszego na ul. Staszica w Garwolinie

4 czerwca. Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na ul. Staszica w Garwolinie, gdzie na jezdni obok samochodu ciężarowego marki MAN z naczepą leżał mężczyzna. Pomocy medycznej udzielał mu zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i pomogli w umieszczeniu poszkodowanego na noszach oraz przetransportowaniu go do karetki pogotowia. W akcji trwającej pół godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Przemysłowej w Woli Rębkowskiej

6 czerwca. Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Przemysłowej w Woli Rębkowskiej, w którym uczestniczył samochód ciężarowy Berliet Camiva i motocykl marki Kawasaki. W wyniku zderzenia motocykl stanął w płomieniach, a kierujący nim mężczyzna uległ rozległym oparzeniom. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, którego następnie przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto podano prąd piany ciężkiej, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Garwolin.

Zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

8 czerwca. Przed godz. 9 dwa zastępy OSP zostały zadysponowane do miejscowości Godzisz, gdzie strażacy zabezpieczyli miejsca lądowania i startu śmigłowca LPR oraz pomogli w transporcie kobiety do helikoptera. Działania trwały ponad jedną godzinę.

Potrącenie rowerzysty w Maciejowicach

8 czerwca. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Maciejowicach, gdzie samochód Toyota RAV4 potrącił rowerzystę. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie, który znajdował się w pozycji leżącej na poboczu drogi. Poszkodowanego następnie przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły zastępy JRG Otwock i OSP Świdry Małe, które najechały na to zdarzenie wracając z ćwiczeń przeciwpowodziowych, a ponadto JRG Garwolin i OSP Maciejowice.

Pożar budynku garażowego w Gościewiczu, gm. Borowie

9 czerwca. Po godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku garażowego w Gościewiczu. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody do wnętrza garażu oraz w obronie na przylegający do niego budynek gospodarczy. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do oddymiania budynku i przelewania pogorzeliska. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Utonięcie kobiety w Woli Łaskarzewskiej

10 czerwca. Przed godz. 14 jeden zastęp PSP z łodzią oraz dwa zastępy OSP zostały zadysponowane do Woli Łaskarzewskiej, gdzie w stawie na prywatnej posesji znaleziono ciało kobiety. Strażacy wydobyli je na brzeg, gdzie lekarz stwierdził zgon. Akcja trwałą ponad jedną godzinę.

Ptak uwięziony w elewacji budynku wielorodzinnego

10 czerwca. Po godz. 14 jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP Garwolin zostały zadysponowane na ul. Stacyjną w Garwolinie, gdzie na elewacji budynku wielorodzinnego na wysokości około 11 metrów jaskółka zaplątała się w sznurek. Działania straży polegały na sprawieniu podnośnika hydraulicznego do ściany budynku, a następnie uwolnieniu ptaka i przetransportowaniu go na ziemię. Jaskółka po rozplątaniu ze sznurków odleciała. Akcja trwałą ponad jedną godzinę.

Zdarzenie drogowe w Sobolewie

10 czerwca. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Sobolewie, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Volkswagen Golf. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazali przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne i zakręcono instalację gazową w uszkodzonym pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Pożary w lasach

W minionym tygodniu doszło do pożarów poszycia w lesie w Pilawie i Maciejowicach. We wszystkich przypadkach działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież