Kocham cię Polsko!!!, czyli piknik z okazji Dnia Rodziny w Publicznym Przedszkolu w „Leśne Skrzaty” w Michałówce

Opublikowano: 12 czerwiec 2018, 06:14 Kategoria Aktualności
michałówkagmina garwolin

9 czerwca był to dla Leśnych Skrzatów niezwykły dzień. Mnóstwo słońca zaświeciło dla dzieci i rodziców uczęszczających do Publicznego Przedszkola w Michałówce. Oprócz dopisującej aury mieliśmy moc atrakcji. Nasz plac zabaw zamienił się w zmniejszoną Polskę z kącikami poświęconymi naszym pięknym miastom.

Rozpoczęliśmy od występów dzieci. Przedszkolaki zaprezentowały m.in. krakowiaka, szota, polkę, oberka, taniec góralski, taniec kaszubski. Następnie zaprezentował się działający od tego roku szkolnego chórek przedszkolaków. Dzieci zaśpiewały piosenki „Idzie dysc”, „Pałacyk Michla”, „100” oraz „Kocham Cię Polsko”. Kolejną atrakcją był występ teatru rodziców. Rodzice przygotowali przedstawienie pt. „Szewczyk Dratewka”. Występ był dopracowany w każdym calu. Niezwykły scenariusz, piękna choreografia, scenografia wszystko to stworzyło niezwykły klimat, który sprawił, że widzowie oglądali spektakl jak zaczarowani.

Po występach całe rodziny udały się do kącików animacyjnych. Można było poczuć się jak żołnierz w kąciku militarnym przygotowanym przez Mariusza Baran i Andrzeja Żołądek- żołnierzy Wojska Polskiego. W innym kąciku można było skosztować pysznego oscypka prosto z Tatr. Rodziny miały możliwość zrobienia sobie zdjęcia na tle gór. Gdzie indziej można było ozdobić własnoręcznie tarczę rycerską, zrobić wianek w barwach polskich. Dzieci miały okazję przejść tor przeszkód do Smoka Wawelskiego, który malował im twarze w naszych narodowych barwach. Można było też pomalować kawałek wspólnie stworzonego zamku. Była także prawdziwa polska grochówka, inne przekąski i oczywiście słodka kawiarenka, gdzie można było skosztować ciasta upieczonego przez nasze wspaniałe mamy.

Następnie chętni rodzice wzięli udział w emocjonującym teleturnieju „Kocham Cię Polsko!”, a po tym synowie mogli rozegrać mecz ze swoimi tatusiami.

Drugą częścią imprezy była „Randka dla chętnych rodziców”, czyli potańcówka pod gołym niebem w pobliskim parku przy Dworku w Miętnem.

Nasi sponsorzy, dzięki którym tak świetnie mogliśmy się bawić, to:

Zakłady mięsne ŁMEAT-ŁUKÓW S.A.

Państwo Magdalena i Paweł Ostrowscy

Atelier A.P.P. Fotografia Ślubna

Mariusz Baran i Andrzej Żołądek- żołnierze Wojska Polskiego

Szkoła Językowa Helen Doron- Agnieszka Biedrunka-Ujma i Tomasz Ujma

Państwo Dorota i Mariusz Leszek

Piekarnia OSKROBA

Piekarnia PSS SPOŁEM Garwolin

Bardzo dziękujemy za okazaną życzliwość oraz bezinteresowne wsparcie.

zdjęcia wykonała: Anna Piotrowska- Pyra- Atelier A.P.P. Fotografia Ślubna

artykuł opracowała Marlena Boryń

Tekst płatny