Rębków starszy od Warszawy

Opublikowano: 11 czerwiec 2018, 07:15 Kategoria Aktualności
rębkówgmina garwolinpiknik rodzinny

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się IV Piknik Rodzinny organizowany przy Szkole Podstawowej w Rębkowie. Miejscowość w gminie Garwolin świętowała 1000-lecie istnienia.

Coroczne świętowanie w Rębkowie to okazja do integracji lokalnego środowiska w przyjaznej atmosferze. Wczoraj wyjątkowo dopisała pogoda, więc teren rębkowskiej szkoły wypełnił się mieszkańcami nie tylko wsi.

Na uczestników pikniku czekało wiele atrakcji – malowanie twarzy, loteria fantowa, liczne stragany z zabawkami. Serwowano m.in. popcorn, ciasta czy wojskową grochówkę. Mimo upału wiele osób odwiedziło strefę sportu, gdzie można było sprawdzić swoją sprawność. Nie mogło zabraknąć dmuchańców i inny zabawek znanych z plenerowych imprez.

- Żeby taka impreza mogła się odbyć, potrzeba dobrego ducha, a tym dobrym duchem jest pani dyrektor Elżbieta Głodek – podkreślał wójt gminy Garwolin. Marcin Kołodziejczyk z przewodniczącą rady gminy Iwoną Plutą wręczył dyrektor SP pamiątkową grawerkę. To dowód wdzięczności m.in. za organizowanie pikników rodzinnych. – Pracować i żyć dla Rębkowa to dla mnie przyjemność, duma i zaszczyt – zaznaczała nauczycielka.

Organizację imprezy finansowo wsparł samorząd województwa mazowieckiego. Pod wrażeniem rozmachu pikniku i integracji lokalnego społeczeństwa była Elżbieta Lanc z zarządu województwa mazowieckiego.

Niedzielny festyn był okazją do premiery wyjątkowej książki. „Duża historia małej wsi Rębków i okolica” to efekt blisko 20-letniej pracy Stefana Jerzego Siudalskiego. Książkę, opisującą historię wsi, Gmina Garwolin wydała w nakładzie 1000 sztuk. Więcej o tym wydawnictwie wkrótce w portalu.

Na uczestników pikniku wiele atrakcji czekało także na scenie. Muzyczne popołudnie rozpoczął zespół „2 plus 1”. Muzycy wykonali nowe utwory, które przeplatali tym doskonale znanymi, m.in. „Wstawaj szkoda dnia”, „Choć pomaluj mój świat”, „Iść w stronę słońca”. Później na scenie wystąpili uczniowie miejscowej szkoły. W dalszej części pikniku roztrzygnięto konkursy – wiedzy o miejscowości oraz plastyczny na pocztówkę z Rębkowa. Przeprowadzono także licytację, które dochód przeznaczony został na radę rodziców SP w Rębkowie. Wieczorem odbyły się koncerty zespołu Focus, Sztos Band.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+2 #4 niestetyAsia 2018-06-12 10:10
Cytuję Oooiiii:
To było nie przychodzić jak amatorszczyzna zrób sam coś to my się pośmiejemy :D

No niestety ale w tym wypadku Kamil ma rację. Ja też pojechałam na 18 i niestety nic nie było i zero informacji. O godz. 18.30 stwierdziłam że nie będę czekać nie wiadomo do której godziny....
Cytować
-3 #3 do KamilaOooiiii 2018-06-11 23:41
To było nie przychodzić jak amatorszczyzna zrób sam coś to my się pośmiejemy :D
Cytować
0 #2 w rebkowie padało?olaboga co się stało 2018-06-11 15:57
I ta płuta i ten Kołodziejczyk sobie.warci. o jednego za dużo.
Cytować
+1 #1 buuuuKamil 2018-06-11 09:14
Zespół Focus miał grać o godzinie 18 i oczywiście obsuwa czasowa, dlatego właśnie nie lubię takiej amatorszczyzny bo nigdy nic nie jest na czas, a do tego żadnej informacji.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież