reklama
reklama
reklama

1000 lat Rębkowa. Taki jubileusz!

Opublikowano: 31 maj 2018, 08:36 Kategoria Aktualności
Rębkówgmina Garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

10 czerwca w Rębkowie odbędzie się piknik rodzinny z okazji 1000 lat wsi Rębków. To nie żart. Pierwsze wzmianki o Rębkowie pochodzą z XI wieku. Podczas wydarzenia odbędzie się prezentacja książki o Rębkowie oraz wystawa zdjęć ?Rębków na starej fotografii?.

Na wielkie świętowanie do Rębkowa, mieszkańców nie tylko tej miejscowości, zaprasza Wójt Gminy Garwolin. Po raz pierwszy nazwa wsi pojawia się w zapisach z XI wieku ? wtedy jako Rembkowo, ale jak przekonuje badacz historii tej miejscowości, życie toczyło się tam o wiele lat wcześniej.

- Na terenie dzisiejszej wsi i w najbliższych okolicach znajdowane są ślady osadnictwa ludzkiego na przestrzeni 6 500 lat. Czyli jest to miejsce przyjazne dla ludzi! W samym Rębkowie oznakowanych jest pięć stanowisk archeologicznych, trzy nieoznakowane lub źle oznakowane i jedno prawdopodobne. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na terenie pól wsi Rębków znajdują się jeszcze nieodkryte grobowce z epoki Kultury Amfor Kulistych, kurhan i stare grodzisko, po którym pozostała tylko odbarwiona ziemie w kształcie koła o średnicy około 150-200 metrów ? czytamy na stronie internetowej poświęconej historii Rębkowa autorstwa Stefana Jerzego Siudalskiego.

reklama


To właśnie podczas rodzinnego pikniku odbędzie się prezentacja jego książki o Rębkowie. Nie lada gratką dla miłośników historii będzie także wystawa fotograficzna przedstawiająca dawne zdjęcia Rębkowa.

10 czerwca na placu przed szkołą podstawową nie zabraknie atrakcji dla nikogo. Już od 11:00 najmłodsi będą mogli skorzystać dmuchanego placu zabaw. Dla dzieci przygotowano także malowanie twarzy, bańki mydlane, konkursy i zabawy. Sporo będzie się także działo na scenie. O godzinie 15:00, zaraz po oficjalnym rozpoczęciu piknik, wystąpi legendarny polski zespół 2+1. Później zaprezentują się uczniowie tamtejszej szkoły podstawowej. Będzie także muzyka do tańca. O 18:00 z koncertem wystąpi Focus, a na koniec publiczność bawić będzie lokalna formacja Sztos Band.

jd

 

 

 


Komentarze  

0 #1 podkowakolejowa 2018-06-02 17:13
OGŁOSZENIE O KONKURSIE

WÓJT GMINY MACIEJOWICE

ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko:

dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Oronnem

Oronne 8, 08-480 Maciejowice

Organ prowadzący szkołę: Gmina Maciejowice, ul. Rynek 7, 08-480 Maciejowice.

Nazwa i adres szkoły, której dotyczy konkurs: Publiczna Szkoła Podstawowa w Oronnem,
Oronne 8
, 08-480 Maciejowice.
http://www.maciejowice.pl/news.details.pl.842.html
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama