Polna do remontu jeszcze w tym roku

Opublikowano: 17 maj 2018, 07:16 Kategoria Aktualności
drogipolnagarwolinmaciejowice

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych dróg, standardu lokalnej sieci drogowej oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych to priorytety wieloletniego rządowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Z rządowego wsparcia skorzysta powiat garwoliński.

Wczoraj przedstawiciele trzech powiatów i sześciu z Mazowsza podpisały z Wojewodą Mazowieckim umowy na kwotę 15,3 mln zł. - Widzimy potrzebę ścisłej współpracy administracji rządowej i samorządowej na rzecz inwestycji infrastrukturalnych. Na Mazowszu podejmujemy się realizacji największej liczby takich przedsięwzięć. Inwestowanie w infrastrukturę drogową to długofalowe działanie z wieloletnią perspektywą. Cieszę się, że dzisiaj podpisane umowy i środki, które są z nimi związane będą służyć mieszkańcom naszego województwa - powiedział Wojewoda Mazowiecki, Zdzisław Sipiera otwierając spotkanie.

W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim umowy podpisały trzy powiaty, w tym garwoliński. Starosta Marek Chciałowski podpisał dokument, który dofinansowuje przebudowę drogi powiatowej Garwolin-Maciejowice na terenie Garwolina. 452 336 zł wesprze poprawę stanu 805 metrów ulicy Polnej.

Dofinansowanie ma być wykorzystane do końca 2018 roku.

mazowieckie.pl, opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież