Złośliwość czy brak dobrych chęci drogowców?

Opublikowano: 16 maj 2018, 07:38 Kategoria Aktualności
wola rębkowskagmina garwolinkolejzka

Czy ktoś odpowiedzialny za nadzór nad pracami drogowców w powiecie garwolińskim może powiedzieć, dlaczego jesteśmy świadkami cyrku w Woli Rębkowskiej? – napisali na swoim fanpage'u podróżujący linią kolejową nr 7. Problem dotyczył braku zrozumienia drogowców z kierowcami zastępczej komunikacji autobusowej.

Sporna sytuacja miała miejsce w piątek przy ul. Wiatracznej w Miętnem, przy skrzyżowaniu z drogą techniczną, którą jeżdżą autobusy komunikacji zastępczej na linii Dęblin – Pilawa.

- Pracownicy od malowania pasów zajęli się robotą przy skrzyżowaniu z tą drogą. Kłócili się z kierowcą autobusu, że go nie puszczą tędy i niech sobie jedzie przeciwnym pasem, oczywiście nie mieszcząc się na nim dużym pojazdem. Kierowca musiał nieźle się nakręcić kierownicą, żeby w ogóle wyjechać na drogę w kierunku stacji. Nie wspomnę już o pachołkach blokujących zjazd ze skrzyżowania – piszą do nas miłośnicy kolei. - Jakby nie mogli tego zrobić po przywróceniu ruchu pociągów do Garwolina, czyli w lipcu – dodają.

Interweniujemy. Droga, na której było przeprowadzane malowanie oznakowania jest powiatowa. – To nie były planowane przez nas prace. Odświeżamy oznakowanie poziome w innym terminie. Te prace z piątku były przeprowadzane w ramach gwarancji wykonawcy przebudowy ulicy Długiej w Woli Rębkowskiej – wyjaśnia dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Garwolinie Marek Jonczak.

Jak dodaje, inwestycja zakończyła się w miesiącach zimowych. Wykonawca był zobowiązany do poprawy pasów, ze względu na nietypową porę zakończenia prac. Te właśnie prace wykonywał w piątek. – Nie byli to nasi pracownicy. Nie mamy wpływu na takie zachowania – zaznacza dyrektor Jonczak. Sugeruje na koniec, że warto było w piątek wezwać policję, aby sporządziła notatkę z tego zdarzenia. Wtedy zarządca drogi domagałby się wyjaśnień ze strony wykonawcy.

Łukasz Korycki

Komentarze  

+1 #2 aaakuri 2018-05-16 13:05
Prędkośc, szofery z autobusów jak świete krowy tak wszystko się zgadza... Ale drogowcy takie prace się w nocy robi przy jak najmniejszym ruchu a nie Wy jak "gwiazdy" nie tylko w Miętnym ale nawet w Garwolinie największy ruch a wy pasy malujecie... mało korków jeszcze??
Cytować
+8 #1 AutobusyRysiek 2018-05-16 08:56
Niech może kolej z policja zauważa problem w jaki sposób poruszają się te autobusy. Przekroczona prędkość i uważają, że są święta krowa, ścigają zakręty i wyjeżdżaja na przeciwny pas...
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież