Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 14 maj 2018, 12:27 Kategoria Aktualności
strażkronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 7 do 13 maja.

Zdarzenie drogowe w Trąbkach

7 maja. Po godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Trąbkach, w którym uczestniczył samochód osobowy Opel Astra i samochód dostawczy Mercedes Sprinter. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Mariańskim Porzeczu

7 maja. Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Mariańskim Porzeczu, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Volkswagen Polo i Fiat Doblo. Osoby nimi podróżujące nie odniosły obrażeń. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonali sorpcji plamy oleju. W akcji trwającej ponad pół godziny uczestniczył jeden zastęp PSP.

Pożar samochodu osobowego w Sulbinach

8 maja. Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego marki Hyundai Pony w Sulbinach. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu piany ciężkiej, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Osoby podróżujące pojazdem nie odniosły obrażeń. W akcji trwającej blisko ponad pół godziny uczestniczył jeden zastęp PSP.

Zdarzenie drogowe w Wildze

10 maja. Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Wildze, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Toyota Aygo i Audi A4. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach oraz dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Wilga.

Pomoc zespołowi ratownictwa medycznego w dotarciu do pacjenta w Chrominie

11 maja. Przed godziną 10 jeden zastęp PSP i zastęp OSP Borowie uczestniczyły w działaniach w Chrominie, w związku z podejrzeniem, że w budynku mieszkalnym może znajdować się mężczyzna, który wymaga pomocy medycznej. Strażacy przy użyciu sprzętu burzącego otworzyli drzwi, umożliwiając wejście do środka zespołowi ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy medycznej mężczyźnie. Akcja trwała prawie godzinę.

Pożary traw

W minionym tygodniu doszło do pożaru trawy w Miętnem oraz pożarów poszycia w lesie w Kobusach, Wildze (dwukrotnie), Melanowie, Puznówce, Pilawie, Mariańskim Porzeczu, Talubie, Żelechowie i Anielowie. We wszystkich przypadkach działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody lub gaszeniu pożaru z użyciem tłumic.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież