Głosuj na projekty społeczne w Garwolinie i okolicach!

Opublikowano: 12 maj 2018, 08:42 Kategoria Aktualności

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. W regionie konkurują ze sobą: Stowarzyszenie Przyjaciół Ośrodka Socjoterapeutycznego „Wspólny Dom” w Wildze, Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Airsoftowych oraz Fundacja Edukacji Międzykulturowej.

W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

Dotychczasowe trzy edycje programu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowanie uczestników, ich pomysłowość i znajomość wyzwań występujących
w lokalnym otoczeniu upewniają nas, że to co robimy ma sens. W Tesco wierzymy, że małe gesty składają się na trwałe zmiany, dlatego w tej edycji postanowiliśmy w każdym mikroregionie przyznać nie jeden, a trzy granty. To nasze podziękowanie i zachęta dla mieszkańców do zmieniania świata na lepsze – opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Liczy się każdy głos!

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Garwolinie i okolicach rywalizują ze sobą:

Stowarzyszenie Przyjaciół Ośrodka Socjoterapeutycznego „Wspólny Dom” w Wildze

Stowarzyszenie pragnie stworzyć możliwość do rozwijania zainteresowań i pasji. Chce zorganizować zawody w biegu na orientację z udziałem lokalnej społeczności, uczniów
z okolicznych szkół, podopiecznych innych placówek, w celu poznania i rozpowszechniania piękna regionu Wilgi. Poprzez współpracę z wymienionymi instytucjami i placówkami „Wspólny Dom” chce udowodnić, że można aktywnie, zdrowo i bezpiecznie spędzać wolny czas.       

Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Airsoftowych

Celem jest zapełnienie luki w brakach bezpłatnych zajęć edukacyjnych z robotyki i programowania kierowanych do uczniów; stymulowanie wyobraźni i zdolności manualnych uczestników. Możliwość wyjścia z ławek szkolnych i zainteresowanie młodych ludzi nauką poprzez zabawę, nowymi technologiami, a także zebranie grupy osób zainteresowanych tematami eksperymentowania jak z rzeczy codziennego użytku zrobić coś ciekawego, jak zbudować poruszającego się robota, prosty układ elektryczny.

Fundacja Edukacji Międzykulturowej

Fundacja zorganizuje zajęcia, podczas których dzieci przy odpowiednich warunkach i przy odpowiednim zachowaniu, będa miały okazję „bawić się prądem”, pokazując tym samym, że  można bawić się nauką. „Będzie porażająco!”. Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Garwolin, Józefów.

Razem możemy więcej!

W dotychczasowych trzech edycjach programu Tesco wraz z Fundacją Tesco wsparło ponad 400 lokalnych inicjatyw, przekazując na ich realizację 2,15 mln złotych. Projekty dotyczyły ważnych dla klientów aspektów: edukacji, promocji zdrowego stylu życia, rewitalizacji przestrzeni miejskich, aktywizacji osób starszych i wielu innych. Listę projektów, na które można głosować w IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz dotychczasowo zrealizowane projekty można znaleźć na stronie www.tesco.pl/pomagamy

mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież