Jest pozwolenie na budowę obwodnicy Kołbieli!

Opublikowano: 09 maj 2018, 20:59 Kategoria Aktualności
s17kołbiel

Wojewoda Mazowiecki 8 maja wydał decyzję zezwalającą na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S17. Prace ruszą na fragmencie trasy o długości ok. 8.7 km, będącym obwodnicą Kołbieli. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności. Inwestorem jest Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad.

Budowa drogi ekspresowej S17 od węzła „Lubelska” do początku obwodnicy Garwolina podzielona jest na trzy części. Wydane przez Wojewodę Mazowieckiego 8 maja 2018 r. zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczy drugiej części (od ok. 19 km do ok. 28 km) na trasie odcinka stanowiącego obwodnicę Kołbieli.

Droga S17 poprawi połączenie pomiędzy Warszawą i Lublinem oraz innymi ośrodkami woj. lubelskiego. Skorzystają również kierowcy jadący do Rzeszowa i na Ukrainę. Dzięki bardzo dobrym cechom eksploatacyjnym, rozdzieleniu kolizyjnych rodzajów ruchu na drodze, zapewni ona duże bezpieczeństwo i komfort w ruchu pojazdów.

29 marca 2018 r. Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję na Budowę drogi ekspresowej S17 na odcinku węzeł "Lubelska" (bez węzła) – Kołbiel (początek obwodnicy) Część II, o długości ok. 13,5 km.

13 lutego 2018 r. Wojewoda zezwolił na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczącą pierwszej części (od ok. 4 km do ok. 5,5 km) na trasie odcinka biegnącego od węzła „Lubelska” (bez węzła) do początku obwodnicy Kołbieli.

3 sierpnia 2017 r. Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o ZRID, dotyczącą odcinka drogi ekspresowej S17, od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina, liczącego ok. 13 kilometrów.

Więcej o inwestycji

mazowieckie.pl

fot. arch. - zdjęcie ilustracyjne - autor: SimiPL

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież