Nowy przystanek autobusowy w mieście

Opublikowano: 11 maj 2018, 06:53 Kategoria Aktualności
przystanekgarwolinautobusy

Na wniosek mieszkańców Cichego Zakątka, przy al. Legionów powstanie nowy przystanek autobusowy.

Zatoka dla autobusów powstanie przy pasie w kierunku Sulbin, między skrzyżowaniami al. Legionów z Targową i Wiejską. – Mieszkańcy osiedla Cichy Zakątek zgłosili się do urzędu z taką prośbą. Głównie chodzi tu o powstanie przystanku dla miejskiej linii między szpitalem a Tesco. Od głównego mostu do działek nie ma teraz żadnego przystanku – wyjaśnia Albert Baran z Urzędu Miasta w Garwolinie.

Nowe miejsce dla pojazdów komunikacji powstanie w najbliższych tygodniach. Będą mogli korzystać wszyscy przewoźnicy, po uzyskaniu zgody z magistratu. Aktualnie trwa projektowanie nowej organizacji ruchu w tym miejscu. Jednocześnie urzędnicy szukają lokalizacji dla drugiego przystanku w tej części miasta, ale przy jezdni w kierunku centrum.

Łukasz Korycki

Komentarze  

-1 #6 Przystanek jest potrzebnyZamieszkały 2018-05-21 09:25
Bardzo często korzystam z usług przewoźników i przystanek w tym miejscu jest jak najbardziej zasadny. Mieszkam w tej okolicy 11 lat i chodzenie na przystanek do Koszar, to prawie pół drogi do szpitala. A często muszę tam bywać. Na Cichym Zakątku nie każdy jeździ samochodem. Mnóstwo osób dojeżdża do pracy komunikacją lokalną. Są też osoby starsze (naprawdę niemała społeczność), którym na pewno ten przystanek się przyda.
Cytować
+7 #5 KorekRyszard 2018-05-11 20:51
Nie dość że miasto jest zakorkowane codziennie to jeszcze przystanek autobusowy? to może co d 10 metrów jakaś kolejna przeszkoda
Cytować
+17 #4 Nowy przystanek ?staruszek 2018-05-11 18:17
Gdyby pan Baran pochodził z Garwolina to by wiedział, że w tym miejscu był przystanek PKS-u ale został zlikwidowany ze względów bezpieczeństwa kilkanaście lat temu. Ruch uliczny na Alei Legionów był wtedy dużo mniejszy.
Cytować
+11 #3 NieporozumienieBaśka 2018-05-11 13:56
To jest za skrzyżowaniem i tuż przed skrzyżowaniem i przejściem dla pieszych .Ponadto zablokują ostatnie trzy miejsca parkingowe do sklepu spożywczego.Lit ości władzo, sami nas wypychacie w sidła lidlów ,biedronek i innych. Co mają robić lokalni handlowcy ?????
Cytować
+16 #2 przystanekbedok 2018-05-11 13:33
To mieszkańcy zakątka autobusami jeżdżą?
Cytować
+13 #1 PrzystanekGość 2018-05-11 13:14
Jest przystanek pomiędzy mostem a działkami - przy koszarach.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież