Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 16 kwiecień 2018, 11:26 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zaistniałych od 9 do 15 kwietnia

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 251 interwencje.

Potrącenie rowerzystki

9 kwietnia w Garwolinie 30-letnia kobieta, kierująca samochodem osobowym marki Peugeot, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i najechała na prawidłowo jadącego rowerzystę. W wyniku zdarzenia kierujący rowerem z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Nocne kradzieże w Chęcinach, Wildze i Holendrach

W nocy z 11 na 12 kwietnia w Chęcinach z nowo budowanego domu nieznany sprawca dokonał kradzieży 10 metrów instalacji elektrycznej, a z blaszanego garażu - elektronarzędzi. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z KPP Garwolin. Tej samej nocy nieznani sprawcy włamali się do garażu w Wildze, skąd ukradli wiertarkę i bagażnik samochodowy. Następnie z pomieszczeń gospodarczych dokonali kradzieży felg aluminiowych, kompletu opon zimowych i letnich, różnego rodzaju środków ochrony roślin, 250 litrów oleju napędowego, 60 litrów benzyny. Ukradli także szorowarkę do betonu, sprężarkę ciągnikową, spawarkę, myjkę ciśnieniową, nagrzewnicę olejową, smarownicę pneumatyczną, wiertarki, szlifierkę kątową, nagrzewnicę elektryczną, pompę elektryczną do paliwa z pistoletem, glebogryzarkę spalinową, piłę spalinową oraz inne różnego rodzaju narzędzia. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawców zajęli się policjanci z PP Wilga. Do kolejnego włamania tej samej nocy doszło w miejscowości Holendry. Złodzieje z pomieszczeń gospodarczych zabrali środki ochrony roślin oraz elektronarzędzia w postaci: wiertarki, wkrętarki akumulatorowej, kompletu kluczy nasadowych, elektrycznej wyrzynarki. Ukradli także pojazd quad marki Keeway. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilku tysięcy złotych.  Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawców zajęli się policjanci z PP Wilga.

Potrącenie pieszej w Garwolinie

15 kwietnia w Garwolinie, na ul. Żwirki i Wigury 42-letni mężczyzna (trzeźwy), kierujący samochodem marki Volvo, podczas wykonywania manewru cofania z zatoki parkingowej na jezdnię, najechał na przechodzącą przez jezdnię w miejscu nieprzeznaczonym 83-letnią kobietę. W wyniku zdarzenia kobieta doznała obrażeń głowy i została przewieziona do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Pijani na drogach

10 kwietnia w Garwolinie policjanci zatrzymali 22-latka, który kierował samochodem marki Audi, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym 1,85 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie posiadał  także uprawnień do kierowania pojazdami. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin. 14 kwietnia w Podebłociu policjanci zatrzymali 35-letniego kierowcę motocykla, który miał w organizmie 0,75 promila alkoholu. Dzień później w Trojanowie zatrzymano 21-latka, który kierował oplem, mając 0,23 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z PP Trojanów.

Włamanie w Gąsowie

10 kwietnia w Gąsowie nieznany sprawca włamał się do kontenera narzędziowego skąd dokonał kradzieży narzędzi budowlanych. Jego łupem padł elektroniczny laser, piła spalinowa, wiertarka udarowa oraz 20 litrów oleju przekładniowego. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilku tysięcy złotych. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawcy włamania zajęli się policjanci z Garwolina.

KPP Garwolin/oprac. red

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze  

+1 #2 Uwaga hiena !Wojtek63 2018-04-16 14:27
To zwykła hiena. Jak najdalej od niej.

Cytuję Magdalena:
Rodzinę osoby podróżującej rowerem proszę o kontakt e-mail;
Cytować
-1 #1 WypadekMagdalena 2018-04-16 13:34
Rodzinę osoby podróżującej rowerem proszę o kontakt e-mail;
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież