Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 16 kwiecień 2018, 10:08 Kategoria Aktualności
strażkronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 9 do 15 kwietnia.

Pożar budynków w Rudzie Tarnowskiej

9 kwietnia. Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze w Rudzie Tarnowskiej. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pożarem objęta jest stodoła, szopa, poddasze budynku obory oraz trawa wokół tych zabudowań. Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody na płonące budynki oraz trawę, a także w obronie na budynek gospodarczy. Następnie ratownicy dokonali rozbiórki części dachu i usunęli z poddasza palącą się słomę, co umożliwiło ugaszenie pożaru. Budynek stodoły i szopy, które całkowicie spłonęły zostały zdemontowane przy użyciu pił mechanicznych, a pogorzelisko przelano wodą. W akcji trwającej pięć godzin uczestniczył jeden zastęp PSP oraz osiem zastępów OSP.

Pożar kontenera na odpady przy ul. Warszawskiej

12 kwietnia. Po godz. 4 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kontenera na odpady na ul. Warszawskiej w Garwolinie. Działania strażaków polegały na podaniu prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP. Działania trwały blisko pół godziny.

Plama oleju na ul. Stacyjnej w Garwolinie

12 kwietnia. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie oleju na ul. Stacyjnej w Garwolinie, na długości około 400 metrów. Działania strażaków polegały na sorpcji rozlanego oleju napędowego. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Działania trwały ponad jedną godzinę.

Plama oleju na ul. Dobrej w Garwolinie

12 kwietnia. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie oleju na ul. Dobrej w Garwolinie. Działania strażaków polegały na sorpcji oleju napędowego, który wyciekł z ciągnika siodłowego. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP. Działania trwały blisko jedną godzinę.

Ciągnik rolniczy wjechał do zbiornika wodnego

13 kwietnia. Przed godz. 18 dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP zostały zadysponowane do miejscowości Sobolew, gdzie ciągnik rolniczy wjechał do zbiornika wodnego. Kierowca nie odniósł obrażeń i w chwili przybycia zastępów straży znajdował się na brzegu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i za pomocą wciągarek postawili traktor na koła, a następnie wyciągnęli go na brzeg. Działania trwały blisko dwie godziny.

Zdarzenie drogowe w Wildze

13 kwietnia. O godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Wildze, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Omega i Mercedes. Pomocy medycznej osobom nimi podróżującym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce zdarzenia oraz odłączyli zasilanie elektryczne w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP Wilga.

Pożary traw

W minionym tygodniu doszło do pożarów traw w Woli Rębkowskiej, Przewozie, Trąbkach, Niecieplinie, Goździe, Wildze, Chrominie, Antoniówce Świerżowskiej, Mościskach. We wszystkich przypadkach działania zastępów straży polegały na podaniu prądów wody lub gaszeniu pożaru z użyciem tłumic.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież