Za znęcanie się nad matką trafił do aresztu

Opublikowano: 13 kwiecień 2018, 08:06 Kategoria Aktualności
policjaznęcanie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zostali wezwani na interwencję do Garwolina. Zakończyła się ona zatrzymaniem 47-letniego mieszkańca miasta nad Wilgą. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad 73-letnią matką i najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie śledczym.

W poniedziałek rano dyżurny komendy w Garwolinie otrzymał zgłoszenie dotyczące awantury domowej. - Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że znęcanie się fizyczne i psychiczne trwa już od dłuższego czasu, a sprawcą jest jej syn. W dniu interwencji syn pobił matkę, która z obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci zakończyli interwencję zatrzymaniem mężczyzny, który miał prawie cztery promile alkoholu w organizmie – relacjonuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Po wytrzeźwieniu, w policyjnym areszcie, 47-latek usłyszał zarzut znęcania się nad matką. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

Przemoc w rodzinie to przestępstwo zagrożone karą od trzech miesięcy nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Garwolin/opr. łk

fot. arch. – zdjęcie ilustracyjne

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież