Indeks AGH w kieszeni

Opublikowano: 12 kwiecień 2018, 08:33 Kategoria Aktualności
Żelechówedeukacja

Michał Król, uczeń klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Żelechowie, uzyskał tytuł laureata Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej o „Diamentowy Indeks” Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, zdobywając jednocześnie indeks na wszystkie kierunku studiów na tej uczelni.

Olimpiada objęta została patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego  oraz  Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych CERN. Laureaci Olimpiady uzyskali również stypendium naukowe oraz zapewnienie darmowego zakwaterowania w akademiku tej uczelni na pierwszym roku studiów.

Michał Król z sukcesem przechodził przez kolejne etapy geograficznych zmagań. W październiku 2017 roku miał miejsce etap szkolny – polegał on na rozwiązaniu określonych zadań z zakresu geografii fizycznej i geologii. Michał odniósł sukces także podczas etapu okręgowego, który odbył się w Piotrkowie Trybunalskim 27 stycznia 2018 r. Finał Olimpiady miał miejsce 17 marca 2018 r. w Rektoracie AGH w Krakowie. Zmagania rozpoczęły się o godzinie 10.00 i trwały 120 minut. Uczniowie mieli do rozwiązania 14 zadań otwartych z zakresu geografii fizycznej i geologii. Podczas sprawdzianu musieli wykazać się wiedzą znacznie wykraczającą ponad podstawę programową geografii w zakresie rozszerzonym. Jak się okazało maturzysta Lelewela poradził sobie znakomicie.

- Michał to uczeń inteligentny, ambitny i systematyczny. Podczas nauki w Publicznym Gimnazjum Powiatowym oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie osiągał bardzo wysokie wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Sukces zawdzięcza przede wszystkim wytrwałej, samodzielnej pracy – mówi Tomasz Ekiert, wychowawca Michała i nauczyciel geografii, który wspierał ucznia w kolejnych etapach olimpiady.

Indeks wyższej uczelni, jaki wywalczył Michał, to z pewnością wielkie osiągnięcie indywidualne, ale również duma i prestiż dla całej szkoły, którą uczeń niedługo ukończy.

mat.pras./oprac. jd

fot. mat.pras.

 

 

Komentarze  

0 #1 To teraz kuć kontaktyJola 2018-04-15 09:10
Szukać rodziny, znajomości bo za samą wiedzę i umiejętności nikt w dzisiejszej Polsce go nie doceni. Będzie jednym z wielu sfrustrowanych inteligentów pracujących w największym w Europie centrum spedycyjnym
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież