Nowe nazwy węzłów obwodnicy. Już nie Miętne, Stacyjna, Sulbiny

Opublikowano: 12 kwiecień 2018, 07:05 Kategoria Aktualności
s17obwodnica

Po wybudowaniu trasy S17 zmienią się nazwy węzłów na garwolińskiej obwodnicy. Nie będą to Miętne, Stacyjna, Sulbiny, a Garwolin Północ, Garwolin Zachód i Garwolin Południe. Dodatkowo obok zjazdów pojawi się oznakowanie eksperymentalne.

Dotychczasowe nazewnictwo było nadawane przy budowie obwodnicy miasta. Na odcinku kilkunastu kilometrów są trzy węzły, które nawiązują do ich lokalizacji. I tak od północnej strony to Miętne, Stacyjna i Sulbiny.

Nazwy węzłów zostaną zmienione z chwilą oddania do użytku budowanej trasy S17. Dodatkowo rozbudowana „17” będzie posiadała eksperymentalnej oznakowanie. - Oznakowanie obwodnicy Garwolina zostanie zmienione. Wtedy też na znakach pojawi się numer i nazwa węzła: 8 Garwolin Północ, 9 Garwolin Zachód i 10 Garwolin Południe – wyjaśnia Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak dodaje, wraz z rozwojem sieci drogowej w kraju pojawiła się potrzeba zmian w nazewnictwie węzłów, co pozwoliłoby na łatwiejszą orientację kierowcom. - Rozwiązaniem docelowym ma być numeracja węzłów, łatwa dla odczytania także przez kierowców z zagranicy, a przejściowym - nazwa wskazująca na sąsiedni większy ośrodek miejski. Kilka lat temu w całej Polsce konsultowano z samorządami nowe nazwy węzłów i tam gdzie zastosowano oznakowanie eksperymentalne nowe nazwy są widoczne na znakach najczęściej już w powiązaniu z numerem węzła, jeśli znana jest liczba węzłów na danym ciągu drogowym – mówi.

Eksperymentalne oznakowanie zostało wprowadzone m.in. na obwodnicy Lublina.

łk

fot. GDDKiA

Komentarze  

+8 #4 współnorowy układtateusz 2018-04-13 21:09
KORYCKI TO REDAKTOREK NA UTRZYMANIU FLAGOWEJ I BYŁEJ WSPÓŁNOTY POWIATOWEJ TU SIE NIE KOMENTUJE BO UKŁAD BLOKUJE KOMENTARZE
Cytować
0 #3 aaaaa 2018-04-13 14:03
tę węzły od powstania obwodnicy powinny sie tak nazywać a teraz po wybudowaniu S17 wystarczyłoby dodać numery węzłów... w koncu cos sie zaczyna robic jak na zachodzie w tej Polsce
Cytować
0 #2 zmianyEdek 2018-04-13 13:40
Cytuję Edek:
Komentarz nie został opublikowany. Treść niezgodna z regulaminem. Redakcja

Panie redaktorze dwojga imion Moderatorze Łukaszu Korycki , widzę straszny strach w twoich oczach przed
oszołami pisowskimi.
Cytować
+1 #1 zmana węzłówEdek 2018-04-13 07:13
Komentarz nie został opublikowany. Treść niezgodna z regulaminem. Redakcja
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież