Nauczyciele ZS nr 2 nagrodzeni

Opublikowano: 19 wrzesień 2019, 12:09 Kategoria Aktualności
zs 2

Anna Liszewska i Mirosław Juszczak z Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie znaleźli się w gronie 36 nauczycieli laureatów drugiej edycji „Opiekun Stypendysty 2018/2019”. Wszystkim nagrodzonym gratulacje składał marszałek Adam Struzik. Wyróżnienia odebrały również placówki, które mogą pochwalić się największą liczbą stypendystów w swoim regionie. W regionie siedlecki laur zwycięstwa przypadł właśnie Zespołowi Szkół nr 2.

– Świetne wykształcenie, ale i duża wiedza praktyczna, wzmocnione zapałem, otwartością w pracy z młodymi ludźmi oraz tą cenną umiejętnością znalezienia w młodym człowieku pierwiastka niezwykłości. Tak możemy mówić o tegorocznych laureatach konkursu na opiekunów stypendystów. To 36. fantastycznych pedagogów, wzorów do naśladowania. Gratuluję i przede wszystkim dziękuję wszystkim nagrodzonym nauczycielom – mówił marszałek Adam Struzik.

Dwa jubileusze w Zespole Szkół w Miętnem

Opublikowano: 19 wrzesień 2019, 08:20 Kategoria Aktualności
Miętne

Już 5 października społeczność Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem będzie świętować dwa wielkie jubileusze – 95. rocznicę powstania szkoły oraz 35. rocznicę obrony krzyża. W programie uroczystości między innymi bal absolwentów. Jeszcze można się zgłaszać.

Szkoła w Miętnem jest jedną z najstarszych w powiecie oraz jedną z najstarszych szkół rolniczych w Polsce. Otwarta 4 maja 1924 roku przez ówczesnego prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. W tym roku szkoła powróciła do starego logo – domku z kłosem – który przez dziesiątki lat był naszym jej znakiem rozpoznawczym.

80 lat temu spalono Łaskarzew

Opublikowano: 18 wrzesień 2019, 13:41 Kategoria Aktualności
miastołąskarzew

Mieszkańcy miasta nad Promnikiem uroczyście obchodzili 80. Rocznicy Obrony i Spalenia Łaskarzewa.

Uroczystości odbyły się we wtorek „Ten dzień jest jednym z najważniejszych dni w historii naszego Miasta, jest to kolejna okazja do spotkania się i rozmowy o naszych dziejach. W tym roku obchody tej wyjątkowej rocznicy odbywały się w ramach Programu Niepodległa oraz w ramach projektu „80. Rocznica Obrony Łaskarzewa” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2019” – czytamy na stronie magistratu.

Kolejne pieniądze na drogi - remont między innymi w Zawadach

Opublikowano: 18 wrzesień 2019, 11:45 Kategoria Aktualności
powiatgmina Garwolindrogi

Droga powiatowa w Zawadach, ulice w Sulbinach i droga w Czyszkówku. Na te inwestycje udało się właśnie lokalnym władzom pozyskać środki zewnętrzne. Mocno uczęszczana droga z Garwolina prowadząca na Górzno wkrótce doczeka się remontu na odcinku blisko 3 km.

Droga powiatowa, ale leżąca w granicach miasta. Dzięki wspólnemu finansowaniu i pozyskanych środkach zewnętrznych zostanie wyremontowany blisko 3 km odcinek ul. Jana III Sobieskiego w Zawadach. Inwestycja będzie kosztowała w sumie ponad 2 mln zł, z czego blisko połowa to środki zewnętrzne pozyskane przez Starostwo Powiatowe w Garwolinie. O uzyskanej dotacji poinformował na swoim profilu w mediach społecznościowych starosta garwoliński.

Starostwo buduje mosty

Opublikowano: 18 wrzesień 2019, 08:55 Kategoria Aktualności
MiastkówTrojanówstarostwomost

W Trojanowie prace zakończą się w październiku. W Oziemkówce - niedawno się rozpoczęły. Starostwo Powiatowe w Garwolinie przebudowuje dwa mosty.

Odbudowa mostu w  Trojanowie  zniszczonego w wyniku ulewnych opadów deszczu wzdłuż drogi powiatowej nr 1360 W m. Trojanów (Grąd) jest realizowana ze środków zewnętrznych pozyskanych przez Powiat Garwoliński z rezerwy budżetu państwa przeznaczonej na usuwanie szkód, jakie powstały na drogach w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych tzw. ,,Powodziówek".

Czterech kierowców ukaranych za „komórkę” podczas jazdy

Opublikowano: 18 wrzesień 2019, 08:53 Kategoria Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego garwolińscy policjanci przeprowadzili akcję „Telefony”. W ramach tych ogólnopolskich działań policjanci z „drogówki” skupili się na kierujących, którzy popełniają wykroczenia korzystając z telefonów komórkowych podczas jazdy.

„Telefony” to działania polegające na egzekwowaniu stosowania się kierujących do zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.