Opady deszczu zaskoczyły kierowców. W ciągu zaledwie kilku godzin na terenie powiatu doszło do czterech zdarzeń drogowych. Na terenie gminy Parysów, od uderzenia pioruna, spaliła się stodoła.

Cyganówka

Pechową serię rozpoczęło zdarzenie z Cyganówki. Na drodze krajowej nr 76, osobowy ford, zjechał z drogi prosto do rowu.

100-lecie policji. W Garwolinie 54 awanse

Opublikowano: 19 lipiec 2019, 15:33 Kategoria Aktualności
policjaświęto policjigarwolin

54 policjantów otrzymało mianowania na wyższe stopnie służbowe. Od zaproszonych gości płynęło wiele słów uznania i życzeń na dalsze lata pracy. Tak w Garwolinie świętowano 100-lecie powstania polskiej policji.

Uroczyste obchody odbyły się dzisiaj. Tradycyjnie rozpoczęła je msza święta w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Oficjalna część uroczystości odbyła się, po raz pierwszy, na placu przed starostwem powiatowym.

Potrącenie 12-latka. Radomianin stracił prawko

Opublikowano: 19 lipiec 2019, 11:15 Kategoria Aktualności
potrąceniegarwolinwypadekpolicja

25-letni mieszkaniec Radomia stracił prawo jazdy, po tym jak potrącił wczoraj w Garwolinie 12-letniego chłopca.

Do zdarzenia doszło o godz. 18 na oznakowanej „zebrze” przy ul. Staszica, obok przychodni zdrowia. - Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 25-letni radomianin, kierujący samochodem marki Fiat, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącego ze swojej prawej strony 12-letniego chłopca. Dziecko z urazem nogi zostało przetransportowane do szpitala dziecięcego – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Dzieje się! Zaplanuj weekend!

Opublikowano: 19 lipiec 2019, 09:59 Kategoria Aktualności
weekend

Co? Gdzie? Kiedy? Sprawdźcie najciekawsze wydarzenia w powiecie garwolińskim i zaplanujcie weekend!

Moto zlot w Łaskarzewie – 19-21 lipca

W najbliższy weekend kolejna gratka dla miłośników motoryzacji. Tym razem w Łaskarzewie, gdzie po raz siódmy odbędzie się zlot pojazdów. Impreza potrwa dwa dni, ale organizatorzy zapraszają oglądających szczególnie w sobotę. Będzie można zobaczyć polskie auta w różnym wieku i inne samochody do rocznika 1993. Będą także auta modyfikowane. Organizatorzy zapraszają także właścicieli camperów, motocykli a nawet rowerów. Zlot odbywa się na terenie zamkniętym (wokół stadionu ŁKS Promnik). Impreza wystartuje w sobotę o 9:00.

Czyste Powietrze w Garwolinie i Trojanowie

Opublikowano: 18 lipiec 2019, 12:29 Kategoria Aktualności
GarwolinTrojanów

Miasto Garwolin i Gmina Trojanów znalazły się w gronie 20 samorządów, które we wtorek w Warszawie podpisały porozumienia w sprawie programu "Czyste Powietrze". Deklaracja współpracy ze strony gmin jest dobrowolna i ma na celu zwiększenie dostępności oraz możliwość dotarcia do jak największej liczby beneficjentów. Beneficjenci o najniższych dochodach mogą liczyć nawet na 90 proc. bezzwrotnej dotacji. Maksymalnie dofinansowanie może wynieść 53 tys. zł.

16 lipca 2019 r. w siedzibie Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Anna Król prezes WFOŚiGW w Warszawie wraz z wiceprezes WFOŚiGW w Warszawie Kamilą Mokrzycką podpisały i wręczyły porozumienia kolejnym 20 gminom, które przyłączyły się do współpracy przy Programie Czyste Powietrze, wśród nich znalazło się również Miasto Garwolin oraz Gmina Trojanów. Porozumienia podpisali burmistrz Garwolina Marzena Świeczak i wójt Trojanowa Stanisław Kostyra.