PCKiP bez dyrektora

Opublikowano: 19 marzec 2019, 11:37 Kategoria Aktualności
PCKiPBeata Pasternakdworek Miętne

Beata Pasternak, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem, złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. PCKiP pokieruje tylko do końca marca.

Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem Beata Pasternak złożyła rezygnację 13 marca. Starosta garwoliński Mirosław Walicki przyjął rezygnację i z dniem 1 maja Beata Pasternak oficjalnie przestanie być dyrektorem ośrodka w Miętnem. Tak naprawdę jego pracą pokieruje jedynie do końca marca, a w kwietniu zostanie zwolniona z obowiązku świadczenia pracy.

Dzień Sołtysa w gminie Łaskarzew

Opublikowano: 19 marzec 2019, 09:33 Kategoria Aktualności
gmina Łaskarzew

Najmniejsza jednostka samorządu gminnego, a na jej czele jeden człowiek. Człowiek, który potrafi słuchać, rozmawiać, motywować do działania, integrować i budować, czyli sołtys. W marcu obchodzony jest Dzień Sołtysa. Świętowano go także w gminie Łaskarzew.

Sołtys to reprezentant, administrator, organizator, a przede wszystkim głos mieszkańców, za sprawą którego sołectwa gminy Łaskarzew się rozwijają. W związku z przypadającym w dniu 11 marca Dniem Sołtysa na uroczystym spotkaniu sołtysów zorganizowanym 12 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Łaskarzew, zastępca wójta Sylwia Szopa złożyła wszystkim sołtysom z terenu gminy życzenia siły, wytrwałości i determinacji w realizacji działań podejmowanych na rzecz sołectw i całej gminy.

Opiekowała się mieszkaniem staruszki. Z kompanką ukradła złoto

Opublikowano: 18 marzec 2019, 18:57 Kategoria Aktualności
policjakradzieżzłoto

Kryminalni z Garwolina zatrzymali dwie kobiety za kradzież złota. Biżuterię zdążyły już sprzedać w lombardzie. Natychmiastowe działania policjantów doprowadziły jednak do odzyskania biżuterii i zatrzymania sprawców kradzieży.

W minionym tygodniu, kryminalni z Garwolina zatrzymali dwie kobiety w wieku 35 i 37 lat. Jedna z kobiet opiekowała się osobą starszą i posiadała klucz do jej mieszkania, skąd dokonały kradzieży złotej biżuterii.  Kobiety skradziony swój łup sprzedały w  lombardzie. Natychmiastowe działania policjantów doprowadziły jednak do odzyskania biżuterii i zatrzymania „opiekunki” i jej wspólniczki. 

Złodziej portfela zatrzymany. Nie zdążył wydać łupu

Opublikowano: 18 marzec 2019, 18:49 Kategoria Aktualności
wilgakradzieżpolicja

O tym, że okazja czyni złodzieja przekonała się kobieta, która pozostawiła w swój portfel w widocznym miejscu. Kradzieży dopuścił się 59-letni mieszkaniec Wilgi. Policjanci zatrzymali sprawcę i odzyskali skradzione pieniądze.

Policjanci z PP w Wildze zostali powiadomieni o kradzieży portfela. Do przestępstwa doszło w niedzielę, w jednej z aptek na terenie Wilgi. Złodziej zabrał pozostawiony portfel wraz z pieniędzmi. Właścicielka portfela o kradzieży, natychmiast zawiadomiła policję.

4 kierowców straciło prawa jazdy

Opublikowano: 18 marzec 2019, 11:22 Kategoria Aktualności
policjaprędkość

W ostatnim tygodniu na terenie powiatu garwolińskiego policjanci zatrzymali 4 prawa jazdy. Funkcjonariusze odnotowali też 24 kolizje drogowe. Na szczęście obyło się bez wypadku.


17 marca policjanci zatrzymali 29-letniego obywatela Ukrainy, który kierował samochodem marki Nissan, znajdując się w stanie nietrzeźwości - wynoszącym blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin. 

Z policyjnej kroniki

Opublikowano: 18 marzec 2019, 10:38 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinkronika policyjnapolicja

Kronika zdarzeń kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zaistniałych od 11 do 17 marca

W minionym tygodniu policjanci z powiatu garwolińskiego przeprowadzili 197 interwencji oraz odnotowali 24 kolizje drogowe.

Włamanie w Podoblinie

Od 7 do 9 marca w Podoblinie nieznana osoba włamała się do domku letniskowego i garaży, skąd dokonała kradzieży sprzętu RTV, elektronarzędzi, sprzętu ogrodowego, felg samochodowych oraz kabli. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Odzyskaniem skradzionego mienia i ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z PP Maciejowice.

Ukradł gołębie warte kilkadziesiąt tysięcy złotych

W nocy z 11 na 12 marca w miejscowości Dudki nieznany sprawca z woliery gołębnika dokonał kradzieży 23 gołębi rasy Motyl Warszawski, Krótkodzioby, Pasiak oraz Łapciaty. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z PP Trojanów.

Narkotyki w aucie

14 marca w Wygodzie policjanci w trakcie kontroli drogowej pojazdu Mitsubishi Galant pod radiem samochodowym ujawnili fifki z marihuaną. 29-letni mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin. Tego samego dnia w Łaskarzewie policjanci w trakcie kontroli drogowej u 26-letniego kierowcy ujawnili cztery woreczki z zapięciem strunowym z zawartością amfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Zatrzymali poszukiwanego

14 marca w Maciejowicach policjanci zgodnie z postanowieniem sądu dokonali zatrzymania 37-letniego mężczyzny w celu doprowadzenia do zakładu karnego.

Kradzież obuwia w Łaskarzewie

W nocy z 14 na 15 marca w Łaskarzewie nieznani sprawcy włamali się do magazynu firmy, skąd dokonali kradzieży obuwia. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Ustaleniami w tej sprawie zajęli się policjanci z PP Łaskarzew.

Ktoś ukradł zabawki

16 marca w Garwolinie nieznana osoba z korytarza sklepu dokonała kradzieży zabawek. Postępowanie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

Włamanie do sklepu

17 marca miejscowości Ostrybór nieznany sprawca włamał się do sklepu spożywczo-monopolowego, skąd dokonał kradzieży pieniędzy.  Ustaleniem sprawcy zajęli się policjanci z PP Wilga.

KPP Garwolin/oprac. red.