Ochnik dla szpitali

Opublikowano: 03 kwiecień 2020, 08:24 Kategoria Aktualności

OCHNIK S.A. przekazał dyrekcji Szpitala Powiatowego w Garwolinie 80 fartuchów barierowych oraz 80 masek ochronnych. Firma chce w ten sposób pomóc personelowi medycznemu, który ratując życie innych, naraża własne bezpieczeństwo.

OCHNIK od wielu lat aktywnie współpracuje z instytucjami i organizacjami pożytku publicznego prowadzącymi działalność na terenie powiatu garwolińskiego. – W miarę naszych możliwości, jako firma zaangażowana społecznie, staramy się wspierać lokalne inicjatywy. Tym razem, w związku ze szczególną sytuacją spowodowaną epidemią nowego koronawirusa, której skutki odczuwa także garwolińska służba zdrowia, postanowiliśmy wesprzeć nasz miejscowy szpital – mówi Marcin Ochnik, prezes zarządu OCHNIK S.A.

Ortopedia i poradnie w Garwolinie zamknięte. Podejrzenie koronawirusa

Opublikowano: 03 kwiecień 2020, 08:11 Kategoria Aktualności
koronawirusszpitalgarwolin

Dyrekcja Szpitala Powiatowego w Garwolinie wyłączyła z działalności oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej. U pacjentów jest podejrzenie zarażeniem koronawirusem. Podobna sytuacja w Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej. 

W komunikacie dyrekcji szpitala, czytamy, że „oddział został czasowo wyłączony z udzielania świadczeń leczniczych do czasu zakończenia prowadzonych w nim standardowych procedur sanitarnych”. 

Koronawirus. Pięć osób zakażonych. Zamknięty oddział [aktualizacja]

Opublikowano: 02 kwiecień 2020, 13:45 Kategoria Aktualności
koronawirus

Zamknięte szkoły, przedszkola i instytucje kultury. Zakaz odwiedzin w szpitalu i ograniczenie wizyt w urzędach. Tak wygląda aktualna sytuacja w powiecie garwolińskim w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

W związku z rozprzestrzeniamiem się wirusa SARS-CoV-2 rząd podjął kroki zmierzające do zminimalizowania ryzyka wybuchu epidemii. W powiecie garwolińskim nie stwierdzono do tej pory przypadku zarażenia koronawirusem, ale władze samorządowe także podejmują odpowiednie działania.

Wczoraj w Garwolinie doszło do potrącenia rowerzysty. Policjanci sprawdzają, czy obaj kierujący stosowali się do ograniczeń na czas pandemii.

Do zdarzenia doszło po godz. 17 przy ul. Lubelskiej. - Kierowca samochodu marki Mazda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z prawidłowo jadącym rowerzystą. Na sprawcę kolizji - kierowcę samochodu  nałożono mandat i punkty karne – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Obrady w czasie epidemii. Ekspresowa sesja w Garwolinie

Opublikowano: 01 kwiecień 2020, 12:13 Kategoria Aktualności
koronawirusGarwolinrada miasta

6 minut. Tyle trwała wczorajsza sesja Rady Miasta Garwolina. Radni obradowali w maskach i rękawiczkach, siedząc w odpowiednich odstępach od siebie.

- Ze względu na warunki, jakie mamy w związku z pandemią wirusa , sesja odbywa się w takich warunkach jak dzisiaj. W bezpiecznej odległości każdy radny, też z zabezpieczeniem osobistym, czyli maska i rękawiczki. Dziękuję Wam za przybycie - mówił, rozpoczynając obrady sesji, Jarosław Jaskuła, przewodniczący Rady Miasta Garwolina.

Wjechała prosto pod traktor

Opublikowano: 01 kwiecień 2020, 07:43 Kategoria Aktualności
wilgawólka ostrzeżeńskakolizja

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło wczoraj w Wólce Gruszczyńskiej (gm. Wilga).

Do zdarzenia doszło ok. godz. 17.30. - 25-letnia kobieta kierująca samochodem marki Peugeot, zjechała na przeciwległy pas drogi, gdzie doprowadziła do kolizji drogowej z ciągnikiem rolniczym. 50-letni kierowca ciągnika został przewieziony do szpitala, gdzie po udzieleniu pomocy został wypisany do domu –informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Zobacz także