Józef Siarkiewicz patronem ulicy w Garwolinie?

Opublikowano: 24 styczeń 2020, 21:28 Kategoria Aktualności
józef siarkiewicz

Czy wieloletni nauczyciel śp. Józef Siarkiewicz będzie miał swoją ulicę w Garwolinie? Wniosek w tej sprawie do rady miasta złoży garwoliński oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Adam Grzegorz Makulec.

Przyjaciel zmarłego we wtorek, za pośrednictwem facebooka, podzielił się tą inicjatywą. „Czy śp. Józef Siarkiewicz, wychowawca kilku pokoleń mieszkańców Garwolina, wielki patriota, Zasłużony dla Garwolina, dla wielu jeden z symboli naszego miasta powinien zostać patronem jednej z ulic? Może warto rozważyć czy możliwa jest zmiana nazwy ulicy Szkolnej na ulicę Józefa Siarkiewicza?” – napisał. Jak dodaje, w rozmowie z nami, rodzina Józefa Siarkiewicza nie ma nic przeciwko takiej inicjatywie.

Uderzył w przydrożne drzewo. Był pijany

Opublikowano: 24 styczeń 2020, 08:02 Kategoria Aktualności
wola rębkowskapolicjawypadekgmina garwolin

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego do którego doszło w Woli Rębkowskiej. Przez kilkadziesiąt minut droga krajowa nr 76 jest zablokowana.

Do wypadku doszło wczoraj ok. godz. 22.30. - Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 38-letni mieszkaniec gminy Łaskarzew, kierując samochodem marki Peugeota na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w przydrożne drzewo. Jak się okazało kierowca w wydychanym powietrzu podsiadał blisko 1,5 promila alkoholu. Wyniku zdarzenia  doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Antoni Kobus przewodniczącym MRM

Opublikowano: 23 styczeń 2020, 21:52 Kategoria Aktualności
rada miastagarwolinmrm

Antoni Kobus przewodniczący, Michał Lasocki wiceprzewodniczącym, a Dominik Mikulski rzecznikiem prasowym Młodzieżowej Rady Miasta w Garwolinie. Organ doradczy dorosłej rady miasta odbył pierwsze posiedzenie.

Młodzieżowa Rada Miasta to fakultatywny organ samorządu terytorialnego o charakterze konsultacyjnym, którego najważniejszym celem jest zwiększenie zainteresowania i zaangażowania młodych sprawami publicznymi na poziomie lokalnym. Pierwsza Młodzieżowa Rada Miasta powstała w 1990 roku w Częstochowie, wkrótce podobne reprezentacje młodzieży pojawiły się w innych miastach a w 2003 roku w Garwolinie. Zgodnie ze Statutem Młodzieżowej Rady Miasta składa się ona z przedstawicieli szkół ponadpodstawowych oraz organizacji młodzieżowych wybranych przez młodzież w demokratycznych wyborach na dwuletnią kadencję.

Łaskarzew: Słowackiego po remoncie

Opublikowano: 23 styczeń 2020, 13:53 Kategoria Aktualności
łaskarzewdroga

Dzisiaj odbyło się uroczyste otwarcie ul. Słowackiego w Łaskarzewie po przeprowadzonym remoncie.

Uroczystość rozpoczęto poświęceniem ulicy przez ks. Edmunda Szarka. Następnie głos zabrała burmistrz Anna Laskowska oraz zaproszeni goście i mieszkańcy. Po przemówieniach nadszedł moment na uroczyste przecięcie wstęgi oraz poczęstunek - gorący bigos oraz słodkości.

(Nie)bezpieczne skrzyżowanie w Górznie będzie poprawione

Opublikowano: 23 styczeń 2020, 09:36 Kategoria Aktualności
górznos17gddkia

Po naszej interwencji na skrzyżowaniu ulic Długiej i Wiśniowej w Górznie pojawią się dodatkowe znaki. Aktualnie oznakowanie może wprowadzać w błąd. O problemie poinformował nas czytelnik.

Budowa trasy S17 wymusiła zmiany układu dróg lokalnych przebiegających w pobliżu nowej trasy. Tak był m.in. w Górznie u zbiegu ulic Długiej i Wiśniowej. - Jest to skrzyżowanie typu „+”, do którego dochodzą cztery drogi asfaltowe, zaś oznakowanie ignoruje jedną z nich. Ze znaków drogowych wynika, że skrzyżowanie jest typu „T” – pisze do nas czytelnik Marek.