Chwalą garwolińskich policjantów

Opublikowano: 22 czerwiec 2018, 15:27 Kategoria Aktualności

Garwolińska policja chwali się podziękowaniami, które wpłynęły do miejscowej komendy. Mundurowi pomogli kobiecie, która złapała kapcia. W innym przypadku kierowca dziękował za profesjonalną kontrolę drogową.

Do garwolińskiej Komendy Policji wpłynęły sympatyczne maile. Pani Magdalena, która nocą podróżowała z rodziną w czasie przejazdu przez remontowany odcinek drogi przebiła oponę. Drogą przejeżdżali policjanci, którzy pomogli kobiecie, za co jest im bardzo wdzięczna. Swoje słowa uznania przesłał również Pan Marek z Warszawy, który jest pełen uznania i podziękowań za profesjonalizm i atmosferę podczas kontroli drogowej.

Burze pozbawiły mieszkańców prądu i wody

Opublikowano: 22 czerwiec 2018, 10:04 Kategoria Aktualności
burzadrzewoprąd

Po wczorajszej wieczornej burzy Garwolin borykał się nie tylko z brakiem prądu, ale także wody. Jak informuje Katarzyna Burda-Mazurek z PGE Dystrybucja SA wciąż trwają prace naprawcze. Jeszcze kilkaset gospodarstw domowych w Garwolinie i okolicach czeka na zasilanie.

- Na terenie Rejonu Energetycznego Mińsk największa fala burzowa przeszła przez Garwolin, Otwock i częściowo Mińsk. Brygady Pogotowia Energetycznego pracowały przez całą noc, dzięki czemu w większości przypadków udało się przywrócić zasilanie. Zlokalizowano wszystkie miejsca uszkodzeń linii średniego napięcia, wydzielono uszkodzone odcinki do naprawy, a tam gdzie to możliwe dokonano przełączeń w sieci, aby zasilić jak najwięcej odbiorców. W tej chwili prace trwają w miejscowościach Życzyn, Górzno i w samym Garwolinie - okolice PKS. W tych miejscach trwa wymiana uszkodzonych słupów i zerwanych linii. Wczoraj do północy naprawiono dwie linie zasilające wodociągi, dzięki czemu do większej części miasta wróciła dostawa wody - informuje Katarzyna Burda-Mazurek, koordynator ds. komunikacji PGE Dystrybucja SA.

Bilans po burzy [aktualizacja]

Opublikowano: 21 czerwiec 2018, 20:56 Kategoria Aktualności
burzawiatrdrzewo

Burza, która przeszła nad powiatem garwolińskim wyrządziła sporo szkód. Trwa usuwanie powalonych drzew i gałęzi oraz zerwanych linii energetycznych. Strażacy otrzymali zgłoszenia o dwóch zerwanych dachach.

Front burzowy dotarł nad powiat garwoliński po godzinie 19:00. Najwięcej szkód wyrządził silny wiatr. - Na terenie całego powiatu mamy liczne interwencje związane z usuwaniem skutków gwałtownych burz: usuwanie drzew z dróg, uszkodzone linie energetyczne i na moment dwa uszkodzone dachy. Ucierpiały między innymi gminy: Garwolin, Wilga i Miastków Kościelny - mówi st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Ośmiu kierowców straciło prawko

Opublikowano: 21 czerwiec 2018, 07:57 Kategoria Aktualności
policjaprędkość

Dwie akcje, mające na celu podniesienie bezpieczeństwa na drogach, podsumowali garwolińscy policjanci.

Policjanci z garwolińskiej drogówki, systematycznie prowadzą działania „Noga z gazu” z użyciem nowego lasera TruCAM. Jak podkreślają, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu jest jedną z podstawowych przyczyn zdarzeń drogowych.

Modernizacja kolei opóźniona. Kolejne utrudnienia!

Opublikowano: 20 czerwiec 2018, 07:51 Kategoria Aktualności
koleje mazowieckiepociągi

Nie pod koniec czerwca, a na początku września, zostanie otwarte torowisko między Pilawą a Garwolinem. Utrudnienia na pasażerów czekają także w innych miejscach na linii nr 7.

Pierwotnie zakończenie prac na odcinku Pilawa-Garwolin miało nastąpić 10 czerwca. Później przełożono ten termin na ostatni dzień miesiąca. Niestety z początkiem lipca nie pojedziemy na północ pociągiem z Garwolina. - Informujemy, że z powodu wydłużenia prac na szlaku Pilawa – Garwolin, zarządca infrastruktury PKP Polskie Linie Kolejowe planuje jego otwarcie na 2 września – informują Koleje Mazowieckie.