reklama

Łotysz podwójnie ukarany na obwodnicy

Opublikowano: 09 czerwiec 2023, 12:10 Kategoria Aktualności
s17policjaobwodnica
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Policjanci ruchu drogowego wykonywali czynności na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj na trasie S17 na wysokości Sulbin na pasie w kierunku Warszawy. Nie tylko sprawca kolizji został ukarany mandatem. Za popełnione wykroczenia odpowie również drugi uczestnik tego zdarzenia.

Wczoraj (08.06) po godz. 11 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zostali skierowani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na wysokości Sulbin na trasie S17 w kierunku Warszawy. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący toyotą mieszkaniec Warszawy nie zachował bezpiecznego odstępu od poprzedzającego go volkswagena i uderzył w tył ciągniętej przez niego przyczepki, z której spadł motocykl. W zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Kierujący byli trzeźwi. Na sprawcę kolizji policjanci nałożyli mandat.

Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Zakup materiałów budowlanych to duży wydatek. Fakt ten wykorzystują oszuści, którzy na popularnych portalach sprzedażowych oferują asortyment w atrakcyjnej cenie. Zachęcające ogłoszenie znalazł mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Pośrednik zagwarantował sprzedaż stali budowlanej w cenie niższej od rynkowej. Pokrzywdzony wpłacił pieniądze na konto wskazane przez pośrednika, który jednak nie przekazał ich firmie, realizującej zlecenie. W ten sposób mieszkaniec powiatu garwolińskiego stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Policjanci przyjęli zawiadomienie od mieszkańca powiatu garwolińskiego o oszustwie. Pokrzywdzony zawiadomił, że na jednym z popularnych portali sprzedających towar w hurtowych ilościach, znalazł ofertę sprzedaży stali budowlanej w atrakcyjnej cenie. Po ustaleniach telefonicznych mężczyzna zdecydował się na zakup. Miał przelać pieniądze na wskazane przez pośrednika konto. Kiedy transport towaru dotarł na miejsce okazało się, że firma, realizująca zlecenie nie otrzymała zapłaty. Pośrednik nie przekazał jej pieniędzy, a kontakt z nim nie był możliwy. W efekcie pokrzywdzony nie mógł odebrać zamówionej stali i stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Od razu po zgłoszeniu funkcjonariusze podjęli działania w celu zablokowania wykonanego przelewu.

Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

7 czerwca zmarł st. ogn. Krzysztof Więckowski. Strażak Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie miał 45 lat.

Informację o śmierci funkcjonariusza podała garwolińska komenda. „Z głębokim żalem informujemy, że 7 czerwca 2023 roku zmarł st. ogn. Krzysztof Więckowski- funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. Rodzinie i najbliższym zmarłego składamy szczere wyrazy współczucia” – czytamy w komunikacie.

Zatrzymali dilerów z Warszawy

Opublikowano: 07 czerwiec 2023, 12:48 Kategoria Aktualności
policjanarkotyki
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Na wniosek policjantów i prokuratury sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec dwóch mężczyzn. Zatrzymani przez garwolińskich kryminalnych mieszkańcy Warszawy podejrzani są o obrót znaczną ilością narkotyków. Za to przestępstwo grozi do 12 lat więzienia.

Policjanci z Garwolina zatrzymali dwie kolejne osoby podejrzane o obrót znaczną ilością narkotyków. Z ustaleń śledczych wynika, że mieszkańcy Warszawy (34 i 25 lat) w celu osiągnięcia korzyści majątkowej brali udział w obrocie znaczną ilością środków odurzających oraz znaczną ilością substancji psychotropowych. Mężczyźni mieli handlować między innymi mefedronem, marihuaną, kokainą i tabletkami extasy.

reklama