49 kandydatów na radnych w Garwolinie. Miejsc 15

Opublikowano: 19 wrzesień 2018, 16:08 Kategoria Aktualności
wyborygarwolin

Pięć komitetów wyborczych wystawiło 49 kandydatów do Rady Miasta Garwolina. Mieszkańcy 15 przedstawicieli, w jednomandatowych okręgach wyborczych, wybiorą 21 października.

Dawno w mieście nad Wilgą nie było tak wielu chętnych do zasiadania w radzie miasta. Kandydatów na radnych zgłosiło pięć komitetów wyborczych. Wśród nich są trzy, które wystawiają także pretendentów do stanowiska burmistrza.

Kto z powiatu do sejmiku województwa?

Opublikowano: 19 wrzesień 2018, 07:12 Kategoria Aktualności
wyborysejmik województwa

10 mieszkańców powiatu garwolińskiego będzie ubiegać się o mandat radnego sejmiku województwa mazowieckiego w wyborach samorządowych.

Nasz powiat, podobnie jak cztery lata temu, znalazł się w okręgu wyborczym nr 6, który obejmuje pondto powiaty: łosicki, makowski, miński, ostrołęcki, ostrowski, siedlecki, sokołowski, węgrowski, wyszkowski oraz miasta Ostrołęka i Siedlce. Razem to ponad 720 tys. uprawnionych do głosowania.

Dla strażaków i mieszkańców Niecieplina

Opublikowano: 18 wrzesień 2018, 07:06 Kategoria Aktualności
niecieplinstrażnicagmina Garwolin

To nowoczesny obiekt, choć swoim wyglądem nawiązuje do tamtejszego dawnego młyna. Wzbudza zachwyt nie tylko wśród mieszkańców, ale także przyjezdnych i ma na swoim koncie pierwszą nagrodę. Oficjalnie oddany do użytku i poświęcony ludziom na pożytek – strażakom i mieszkańcom Niecieplina.

Strażnica OSP Niecieplin i jednocześnie świetlica wiejska ma być miejscem jednoczącym lokalną społeczność. Na blisko 500 metrach kw. znalazło się miejsce między innymi na dużą salę z zapleczem, garaż na wóz strażacki czy pomieszczenia gospodarcze. Inwestycja kosztowała ponad 1,5 mln zł. W minioną niedzielę oficjalnie została oddana do użytku. Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona przez ks. Andrzeja Danieluka, po której nastąpiło poświęcenie budynku i część oficjalna.

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 17 wrzesień 2018, 17:39 Kategoria Aktualności
kronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 10 do 16 września.

Zdarzenie drogowe w Zabruzdach, gm. Miastków Kościelny

10 września. Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Zabruzdach, w którym uczestniczył samochód ciężarowy marki Iveco oraz dostawczy marki Volkswagen. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do kierującego samochodem dostawczym, udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie ewakuowali na zewnątrz i przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Oszustwo online na kwotę kilkunastu tysięcy złotych

Opublikowano: 17 wrzesień 2018, 14:52 Kategoria Aktualności
policjaPilawaoszust

Jak wiele może kosztować nieostrożność w Internecie, przekonała się mieszkanka Pilawy. Logując się rzekomo na stronie firmy kurierskiej, straciła kilkanaście tysięcy złotych. Ofiarą innego oszustwa padł także 59-letni mieszkaniec Sobolewa.

Do zdarzenia doszło 15 września w Pilawie. - Nieznana osoba poprzez zamieszczenie na platformie aukcyjnej ogłoszenia, przesłała link pokrzywdzonej który miał służyć do logowania na stronie firmy kurierskiej. Kobieta na stronie podała dane bankowości elektronicznej niezbędne do dokonywania operacji bankowych na jej koncie. Następnie sprawca dysponując tymi danymi dokonał dwóch przelewów bankowych - informuje Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie.