9 kierowców straciło prawo jazdy

Opublikowano: 20 maj 2019, 11:23 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinpolicja

Nowoczesny sprzęt w rękach policjantów to skuteczne połączenie, służące do walki z piratami drogowymi. Podczas minionego tygodnia, na terenie powiatu garwolińskiego policjanci zatrzymali 9 praw jazdy. Wśród uczestników zdarzeń drogowych byli również nietrzeźwi.


13 maja, Łaskarzew – 52-letni mężczyzna kierujący motorowerem marki Router doprowadził do kolizji drogowej z rowerzystą i samochodem osobowym. Jak się okazało sprawca kolizji posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz kierował jednośladem, znajdując się w stanie nietrzeźwości – wynoszącym ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

4 wypadki i 23 kolizje. Policja apeluje o ostrożność

Opublikowano: 20 maj 2019, 11:18 Kategoria Aktualności
policjaKPP Garwolin

Podczas minionego tygodnia na terenie powiatu garwolińskiego policja doszło do 4 wypadków i 23 kolizji drogowych. Wśród uczestników zdarzeń byli również nietrzeźwi. Policja apeluje o ostrożność i rozsądek.


Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w miejscowości Reducin 16 maja przed godziną 15:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 73-letni mężczyzna, kierując samochodem osobowym marki Toyota, podczas wykonywania manewru wyprzedzania jadącej w tym samym kierunku 72- letniej rowerzystki potrącił ją. Na skutek czego kobieta doznała obrażeń ciała i została przetransportowana do szpitala. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Zna go każdy z niedzielnego obiadu, ale taki schabowy usmażony został po raz pierwszy w kraju. Ekipa Restauracji Sulbin pobiła kolejny Rekord Guinnessa, przygotowując rekordowego kotleta. Waga? 62 kg. Średnica? 157 cm!

Po pierogu, pasztecie i bezie, przyszedł czas, żeby ekipa Restauracji Sulbin zmierzyła się z kolejnym zadaniem na miarę wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa. Tym razem do polskiej edycji. – Zrobiliśmy burzę mózgów na kuchni i stwierdziliśmy, że schabowy to jest to, co Polacy lubią najbardziej. Poza tym taki kotlet doskonale wpisuje się w klimat dzisiejszej imprezy na Senatorskiej – wyjaśnia w rozmowie z nami właściciel Hotelu i Restauracji Sulbin Marcin Warowny.

Wypadek w Trąbkach. Dzieci poszkodowane

Opublikowano: 17 maj 2019, 16:45 Kategoria Aktualności
trąbkipilawawypadekpolicjastraż pożarna

Droga wojewódzka nr 805 w Trąbkach (gm. Pilawa) jest zablokowana po wypadku, w którym poszkodowane zostały dzieci.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 16 w okolicach skrzyżowania na Żabieniec. Samochód osobowy prawdopodobnie uderzył w betonowy mostek. – Są trzy osoby poszkodowane, w tym dwoje dzieci – informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Kontrolowali ciężarówki i busy. Efekt? 39 mandatów

Opublikowano: 17 maj 2019, 14:30 Kategoria Aktualności
buspolicjaciężarówkakontrola

W środę w całym kraju prowadzone były działania Truck & Bus, mające na celu ujawnianie i eliminowanie naruszeń obowiązków lub warunków przewozu drogowego rzeczy i osób. Policjanci z garwolińskiego ruchu drogowego dokonali kontroli ponad 100 pojazdów, w tym 36 pojazdów ciężarowych i dwa autobusy.

Ogólnopolskie działania Truck & Bus ukierunkowane były na kontrolę transportu drogowego. Podczas prowadzonych działań, policjanci sprawdzali m.in. stan techniczny i wyposażenie pojazdów, czas pracy kierowców, sposób przewożenia osób i ładunków.

72-latek potrącił rowerzystkę

Opublikowano: 17 maj 2019, 10:09 Kategoria Aktualności
reducingórznopotrąceniepolicjawypadekrower

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w Reducinie (gm. Górzno). 73-latek potrącił o rok młodszą rowerzystkę.

Do zdarzenia doszło przed godz. 15. - Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, 73-letni mężczyzna kierując samochodem osobowym marki Toyota, podczas wykonywania manewru wyprzedzania jadącej w tym samym kierunku 72-letniej rowerzystki potrącił ją. Na skutek czego kobieta doznała obrażeń ciała i została przetransportowana do szpitala – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w  Garwolinie.