OSP Unin najlepszą jednostką w gminie

Opublikowano: 15 lipiec 2018, 16:32 Kategoria Aktualności
wólka ostrożeńskauningórznozawody ospospstraż pożarna

Unin, Górzno, Goździk – to kolejność pierwszych jednostek w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w Wólce Ostrożeńskiej (gm. Górzno).

Dzisiejsze zmagania pokrzyżowała pogoda. Ze względu bezpieczeństwa, komisja sędziowska odwołała sztafetę pożarniczą. 11 jednostek, w tym cztery młodzieżowe, wystartowało jedynie w ćwiczeniu bojowym. Nad sprawnym przeprowadzeniem zawodów czuwała komisja powołana przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w składzie mł. bryg. Marek Włodarczyk jako sędzia główny oraz kpt. Piotr Filipek.

Wypadek w Wilchcie na DK nr 76

Opublikowano: 13 lipiec 2018, 19:23 Kategoria Aktualności
wilchtawypadekborowiepolicja

Trzy auta, w tym dostawcze, zderzyły się na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 76 i trasy wojewódzkiej nr 805 w Wilchcie (gm. Borowie).

Do zdarzenia doszło ok. godz. 18.30. W zdarzeniu brały udział trzy samochody – osobowe toyota i renault oraz dostawczy opel. Według naszych informacji poszkodowane zostały dwie osoby. Na miejscu jest policja i straż pożarna.

Dzieje się latem! Zaplanuj weekend

Opublikowano: 13 lipiec 2018, 14:32 Kategoria Aktualności
weekend

Co? Gdzie? Kiedy? Sprawdźcie najciekawsze wydarzenia w powiecie garwolińskim i zaplanujcie weekend!

15 lipca – Strażacy na start!

Lubicie zmagania strażaków? Wójt Gminy Górzno oraz Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP zapraszają na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, które odbędą się w najbliższą niedzielę w Wólce Ostrożeńskiej. W zawodach wezmą udział strażacy ochotnicy z jednostek z terenu gminy Górzno. W programie zawodów są konkurencje sportowe i zadania pożarnicze. Początek wydarzenia o godzinie 14:00.

Ludzkie szczątki na terenie budowy S17

Opublikowano: 13 lipiec 2018, 11:21 Kategoria Aktualności
puznówkapilawas17ludzkie szczątki

Szkielety trzech osób odnaleziono w Puznówce (gm. Pilawa) podczas prac związanych z budową trasy S17.

Na pierwsze ślady ludzkich szczątków natrafiono w ubiegłym roku. Prace badawcze potwierdziły przypuszczenia okolicznych mieszkańców. Przy krzyżu ustawionym obok skrzyżowania z drogą powiatową, znajdowała się mogiła wojenna z 1939 roku, która w przeszłości została częściowo ekshumowana.

Policjanci z Garwolina najlepsi na Mazowszu

Opublikowano: 13 lipiec 2018, 10:19 Kategoria Aktualności

Sierż. Paweł Mikulski i post. Michał Kowalski z garwolińskiej komendy okazali się najlepszą parą patrolową na Mazowszu, zwyciężając w wojewódzkich eliminacjach XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2018”.

Na terenie Centrum Szkolenia Policji w Legionowie odbyły się mazowieckie eliminacje do finału XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku 2018”. Eliminacje zorganizował i przeprowadził Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu we współpracy z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

Nowe stare czarne punkty w gm. Maciejowice

Opublikowano: 13 lipiec 2018, 10:02 Kategoria Aktualności
czarne punktywisłaoblinwakacjemaciejowice

Czarne punkty nad wodą, to znaki mające pobudzić wyobraźnię i zmusić do refleksji. Woda jest żywiołem, który potrafi pokazać, że często ma przewagę nad ludźmi i nie można go nigdy lekceważyć.

W poniedziałek policjanci z Komisariatu Policji w Maciejowicach – asp. szt. Julian Dominiak i pełniąca obowiązki dzielnicowego st. post. Edyta Filipek, wspólnie z Ryszardem Brodziakiem Zastępcą Wójta Maciejowice i Hanną Głowienko – kierownikiem referatu gospodarczego w Urzędzie Gminy w Maciejowicach wymienili dwa znaki – „czarny punkt wodny”.