Seniorka straciła 60 tys. zł. przez oszustwo "na policjantkę"

Opublikowano: 14 listopad 2019, 21:19 Kategoria Aktualności
oszustwopolicja

Starsza mieszkanka Garwolina padła ofiarą oszustwa telefonicznego. Seniorka uwierzyła, że jej syn był sprawcą wypadku drogowego i przekazała 60 tys. zł nieznajomemu mężczyźnie.

Niestety, pomimo intensywnych działań i apeli policji wczoraj policjanci odnotowali skuteczne oszustwo, do którego doszło na terenie Garwolina.

Zaduszki Ludowe w Mariańskim Porzeczu

Opublikowano: 14 listopad 2019, 12:05 Kategoria Aktualności

17 listopada w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu odbędzie się Dzień Pamięci o Batalionach Chłopskich i Ruchu Ludowym. W programie msza święta, złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Batalionów Chłopskich oraz spotkanie okolicznościowe.

- Listopad to miesiąc szczególny, miesiąc pamięci. Bardzo często myślami wracamy do naszych przodków, dziadków, rodziców, do czasu naszego dzieciństwa i bliskich, których nie ma wśród nas. Jak każdego roku spotykamy się w Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Mariańskim Porzeczu aby wspólnie modlić się za działaczy Ruchu Ludowego, Żołnierzy Batalionów Chłopskich, za naszą ojczyznę – informuje Zarząd Powiatowy PSL, organizator wydarzenia.

To są strzelcy z Garwolina! Dwójka ma mural

Opublikowano: 13 listopad 2019, 13:14 Kategoria Aktualności
mural

Jego namalowanie zajęło kilka tygodni. Ma powierzchnię ponad 140 m kw. Powstał w 100. rocznicę pojawienia się formacji na ziemiach polskich i upamiętnia 1. Pułk Strzelców Konnych stacjonujący w Garwolinie.

Wczoraj w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Garwolinie, która nosi imię I Pułku Strzelców Konnych, odbyła się uroczysta akademia i odsłonięcie muralu. Zebranych gości powitał dyrektor Adam Wyskwar, który podkreślał, że uroczystość to świętowanie dwóch ważnych rocznic – 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 100. rocznicy pojawienia się I Pułku Strzelców Konnych na ziemiach polskich. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, instytucji publicznych oraz członkowie rodzin żołnierzy 1. Pułku Strzelców Konnych.

Wiwat Niepodległa! Tak świętowaliśmy 101 lat wolności

Opublikowano: 12 listopad 2019, 22:29 Kategoria Aktualności
11 listopadaCSiK

Spektakl teatralny, wspólne śpiewanie patriotycznych piosenek, rodzinny piknik oraz pływacka sztafeta „z wąsem”. Bo świętować można na różne sposoby. Jak co roku, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprosiło mieszkańców na radosne obchody Narodowego Święta Niepodległości. A mieszkańcy z tego zaproszenia skorzystali.

11 listopada w całej Polsce obchodzono Narodowe Święto Niepodległości. Także w Garwolinie radośnie świętowano odzyskaną wolność. Po zakończeniu oficjalnych uroczystości na Skwerze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego odbył się rodzinny piknik patriotyczny. Było ognisko i wojskowa grochówka, patriotyczne melodie, wystawy tematyczne prezentujące historię Polski i Garwolina z okresu odzyskania niepodległości, prezentacje przygotowane przez Stowarzyszenie Kawaleryjskie I Pułku Strzelców Konnych oraz Oddziały Sfora Garwolin i Garda.

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 12 listopad 2019, 11:11 Kategoria Aktualności
kronika strażacka

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 4 do 11 listopada.

 

Zdarzenie drogowe w Łukówcu

4 listopada. Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Łukówiec, w którym uczestniczył samochód osobowy Chevrolet TACUMA. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy użyciu narzędzi hydraulicznych, a następnie przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto wyznaczono i zabezpieczono miejsce lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W akcji uczestniczyły dwa zastęp PSP oraz jeden zastępy OSP.

Sześciu kierowców straciło prawo jazdy

Opublikowano: 12 listopad 2019, 09:43 Kategoria Aktualności

Nowoczesny sprzęt w rękach policjantów to skuteczne połączenie, służące do walki z piratami drogowymi. Podczas minionego tygodnia, na terenie powiatu garwolińskiego policjanci zatrzymali sześć praw jazdy.

4 listopada. Mariańskie Porzecze (gm. Wilga). 52-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego, kierował samochodem marki Opel, znajdując się w stanie nietrzeźwości – wynoszącym ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Wildze.