reklama

400 uśmiechniętych twarzy dzieci

Opublikowano: 05 czerwiec 2015, 09:21 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Bez odrobiny rywalizacji się nie obyło, ale i tak wszyscy byli zwycięzcami. Za perfekcyjnie wykonane zadania zawodnicy otrzymali medale i trochę słodkości. Pełna radości była także taneczna rozgrzewka. Taka była I Spartakiada Przedszkolaków w Garwolinie.

Celem imprezy zorganizowanej przez Urząd Miasta w Garwolinie, Klub Radnych ?Teraz Garwolin? oraz Centrum Sportu i Kultury było rozwijanie sprawności ruchowej, propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci, promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku oraz integracja. Spartakiada odbyła się 2 czerwca w hali sportowej przy ul. Żwirki i Wigury 16. W imprezie wzięły udział dzieci 5- i 6-letnie ze wszystkich miejskich przedszkoli. W sumie około 400 przedszkolaków. Wszyscy ubrani w jednakowe koszulki na początek wzięli udział w tanecznej rozgrzewce. Atrakcja tak bardzo się spodobała, że tanecznym akcentem także zakończono spartakiadę.

Podczas zawodów dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach sportowych ? wyścigach, sztafetach, toczeniu piłki czy rzutach do celu. Dobrej zabawy i sportowej rywalizacji życzyli najmłodszym burmistrz Garwolina Tadeusz Mikulski oraz przewodniczący rady Marek Jonczak, podkreślając jednak, że wszyscy tego dnia są zwycięzcami.

reklama


Każde przedszkole do zawodów musiało się przygotować wcześniej. Trzeba było przygotować transparent i okrzyk bojowy, który mali zawodnicy przedstawili podczas otwarcia spartakiady.

Oprócz medali także przedszkole otrzymało także pamiątkowy puchar.

jd

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama