reklama

Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 01 czerwiec 2015, 10:40 Kategoria Aktualności
kronika strażacka
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 25 do 31 maja 2015 r.

Pożar
budynku mieszkalnego w Parysowie

27 maja. Przed godziną 6 rano do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Parysowie, przy ulicy Garwolińskiej. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że pali się poddasze budynku o konstrukcji drewnianej. Strażacy podali dwa prądy wody i dokonali rozbiórki ściany szczytowej. Następnie przystąpiono do przelewania nadpalonych elementów drewnianych, co doprowadziło do całkowitego ugaszenia pożaru. Działania trwały godzinę i trzydzieści minut. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastęp OSP.

Pożar warsztatu w Uninie

reklama


27 maja przed godz. 16 do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku warsztatowo - gospodarczego w Uninie. Przybyły na miejsce zdarzenia dowódca akcji stwierdził, że pali się więźba dachowa. Strażacy podali prądy wody w natarciu na palącą się konstrukcję, a także w obronie na sąsiedni budynek gospodarczy. Działania te doprowadziły do całkowitego ugaszenia pożaru. W akcji uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP. Czas interwencji wyniósł ponad 40 minut.

Pożar samochodu w Miętnem

28 maja po godz. 22 do Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego marki BMW, przy ul. Garwolińskiej w Miętnem. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli dopływ gazu w pojeździe i podali prąd piany na palącą się komorę silnika, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP. Działania trwały ponad 40 minut.

Samochód wypadł z drogi w Mierżączce

30 maja po godzinie 15 samochód osobowy wypadł z drogi i dachował w miejscowości Mierżączka. Pomocy medycznej kierowcy udzielił zespół pogotowia ratunkowego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odcięciu dopływu prądu w pojeździe. Akcja trwała ponad pół godziny. W działaniach uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w kominie w Żelaznej

31 maja przed godziną 4 rano doszło do zapalenia sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Żelazna. Pożar ugaszono przy pomocy gaśnicy proszkowej. W akcji uczestniczył jeden zastęp PSP oraz OSP Pilawa. Działania trwały prawie trzy godziny.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama