reklama

Litania Wolności ? koncert z udziałem Adam Woronowicza

Opublikowano: 22 maj 2015, 12:42 Kategoria Aktualności
El CaminoPopiełuszkoWoronowiczkościół
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W najbliższą niedzielę w parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie odbędzie się koncert pt. ?Litania Wolności?. Wystąpią muzycy zespołu El Camino oraz aktor Adam Woronowicz ? odtwórca roli księdza Jerzego Popiełuszki w filmie "Popiełuszko. Wolność jest w nas". Projekcja filmu odbędzie się sobotę w parafialnej kaplicy.

W 2014 r. minęło 30 lat od tragicznej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W tym czasie sporo mówiło się o niezwykłym uzdrowieniu, do którego doszło za jego przyczyną we Francji. Nasza rodzima telewizja po raz kolejny wyemitowała film ?Popiełuszko. Wolność jest w nas?. To właśnie ta produkcja stała się inspiracją dla Mariusza Kozickiego z formacji El Camino. Muzyk, pod wpływem filmu i historii ks. Jerzego stworzył jazzową suitę, poświęconą pamięci kapelana Solidarności. - Przejmującą muzykę wzbogaciliśmy o zdjęcia, przedstawiające ks. Jerzego oraz fragmenty nauczania ks. J. Popiełuszki. Zaproszenie do ich odczytania przyjął Adam Woronowicz, który we wspomnianym filmie wcielił się w postać tego niezwykłego duszpasterza. Ten projekt nie tylko upamiętnia Kapelana Solidarności, ale też przypomina, że nikt i nigdzie nie powinien stawać przeciwko takim wartościom, jak Bóg, miłość, prawda, solidarność, ludzka godność i patriotyzm. Nie wolno ich ośmieszać i lekceważyć. To właśnie w obronie tych wartości zginął ks. Jerzy. Jego postawa i nauczanie ciągle wskazują, czym warto kierować się w swoim życiu, co jest w nim najważniejsze i niezaprzeczalne ? czytamy na stronie wydarzenia.

Premiera Litanii Wolności odbyła się 5 października 2014r. w kościele św. Stanisława BM w Siedlcach. Teraz koncert ma być prezentowany w całej Polsce. W najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 w parafia Matko Boskiej Częstochowskiej będą go mogli usłyszeć mieszkańcy Garwolina. Gościem specjalnym będzie Adam Woronowicz. Aktor przeczyta fragmenty kazań ks. Jerzego Popiełuszki. W sobotę 23 maja, o godzinie 19:00 w starej kaplicy parafialnej będzie wyświetlony film "Popiełuszko. Wolność jest w nas?, w którym Adam Woronowicz zagrał rolę błogosławionego księdza Popiełuszki.

reklama


jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama