reklama

Decyzja o terminie konkursu na dniach

Opublikowano: 20 lipiec 2011, 12:12 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W tym tygodniu Zarząd Powiatu Garwolińskiego zdecyduje o terminie konkursu na dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie. Nową osobę, która stanie na czele największej placówki w powiecie, poznamy przed 1 września.

Przypomnijmy, że w poniedziałek zarządu powiatu podjął decyzję o odwołaniu Ryszarda Zawadki z funkcji dyrektora ZSP nr 1 w Garwolinie. Było to następstwem pisma Mazowieckiego Kuratora Oświaty z 12 lipca, które do starostwa wpłynęło dwa dni później.

 

reklama


Dyrektor, który od grudnia 2010 roku, był zawieszony w pełnieniu obowiązków został odwołany na mocy artykuły 34 ustawy o systemie oświaty. Kuratorium Oświaty stwierdziło w szkole przy ul. Kościuszki uchybienia w procesie kształcenia. Dyrektor na uwagi nie zareagował, co stanowiło podstawę do wydania wniosku przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

- 31 sierpnia br. Ryszard Zawadka nie będzie dyrektorem szkoły, chyba że organ nadzoru wojewody lub inne organy uchylą uchwałę zarządu ? mówi Marek Chciałowski, starosta powiatu. Decyzja o terminie konkursu na nowego dyrektora ZSP nr 1 ma zapaść na posiedzeniu zarządu. Spotkanie zaplanowane jest jeszcze w tym tygodniu. ? Chciałbym, żeby konkurs zakończył się przed końcem wakacji ? przyznaje włodarz.

Sytuację z dyrektorem ekonomika może komplikować decyzja Komisji Dyscyplinarnej przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. W ubiegłym tygodniu organ przyresortowy uchylił postanowienie odpowiednika komisji przy wojewodzie, które odrzucało odwołanie Ryszarda Zawadki od grudniowego zawieszenia. ? Komisja przy MEN nakazała uchylić postanowienie komisji przy wojewodzie. Nie ma tam mowy o unieważnieniu decyzji o zawieszeniu ? wyjaśnia Marek Chciałowski.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama