reklama

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Bajce

Opublikowano: 02 kwiecień 2015, 08:29 Kategoria Aktualności
autyzmpp 1bajka
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W ramach realizacji wewnętrznego projektu ?One są wśród nas? w Publicznym Przedszkolu nr 1 ?Bajka? po raz kolejny obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, ustanowiony przez ONZ.

Celem tego święta jest propagowanie problemów związanych z autyzmem wśród dzieci i rodziców. - Aby podkreślić rangę uroczystości, przedszkole zostało ozdobione niebieskimi balonami. Na znak solidarności z osobami z autyzmem, dzieci i pracownicy byli ubrani na niebiesko. Personel przedszkola nosił również niebieskie kokardy ? relacjonują wczorajsze obchody nauczycielki Renata Mikulska i Hanna Matysiak. Jak dodają, do przedszkola uczęszcza dwóch chłopców ze zdiagnozowanym autyzmem. Kuba i Maks to podopieczni Wandy Budnickiej i Eweliny Dziubak.

 

reklama


Wczoraj w poszczególnych grupach organizowane były różne formy atrakcji. Dyrektor Bożena Kaczorowska uroczyście rozpoczęła ten dzień obdarowując chłopców ulubionymi koronami i pękiem niebieskich balonów przyniesionych przez dzieci. - Robiliśmy wszystko, aby Maks i Kuba czuli, że są najważniejsi. Wszystkie przedszkolaki wiedziały, że jest to Dzień Maksa i Kuby i z empatią integrowały się podczas zabaw muzyczno-ruchowych. Chłopcy otrzymali od swoich kolegów i koleżanek albumy z laurkami oraz serca z autografami dzieci. Panowała wyjątkowa  atmosfera. Chłopcy czuli, że są wyróżnieni i kochani. Z prezentami i uśmiechem na twarzy zostali odebrani przez dumnych rodziców ? podkreślają nauczycielki.

 

mat. pras./opr. łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama