reklama

Hakerski atak na serwer SKOK? Ślad w Garwolinie

Opublikowano: 25 marzec 2015, 07:05 Kategoria Aktualności
hakergarwolinskok wesoła
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Dochodzenie w sprawie bezprawnego dostępu do serwera danych SKOK Wesoła prowadziła Prokuratura Rejonowa w Garwolinie. Włamań miał dokonywać mieszkaniec Garwolina Przemysław O. Sprawę jednak umorzono. Dlaczego?

Zawiadomienie o włamaniu na serwer zgłosił pod koniec ubiegłego roku zarządca komisaryczny wesołowskiego SKOK. Do bezprawnych wejść miało dochodzić przez 10 miesięcy począwszy od lipca 2012 roku. Dochodzenie prowadziła garwolińska prokuratura, bo jeden z tropów prowadził do Przemysława O. Mieszkaniec Garwolina został przesłuchany w charakterze świadka.

 

reklama


- Prokuratura Rejonowa w Garwolinie umorzyła to postępowanie ze względu na brak znamion czynu zabronionego ? informuje Prokuratur Rejonowy Anna Makarewicz-Poszytek. Kluczowe dla decyzji były zeznania m.in. kierownika działu bezpieczeństwa SKOK. ? Ustalono, że Przemysław O. uzyskiwał dostęp do serwera SKOK Wesoła jednak dokonywał tego za wiedzą zarządu SKOK. Mieszkaniec Garwolina był zatrudniony w tym oddziale i miał sprawdzać czy system jest bezpieczny ? dodaje.

Zażalenie na decyzję prokuratora złożył zarządca SKOK Wesoła.

Łukasz Korycki

fot. sxc.hu


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama