reklama

Rolnicy zakończyli blokadę

Opublikowano: 13 luty 2015, 23:47 Kategoria Aktualności
blokadarolnicyprotestdk 17potaszniki
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Trzy dni trwała blokada drogi krajowej nr 17 w miejscowości Potaszniki (gm. Górzno) prowadzona przez rolników powiatu garwolińskiego. Protest zakończył się dzisiaj popołudniu.
Blokada została ustawiona w środę po godz. 10. Na apel organizatorów akcji, działających pod szyldem Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, odpowiedziało ponad 100 rolników. Prawie 50 ciągników i maszyn rolniczych blokowało przejazd DK nr 17.

Jak informuje policja, która przez trzy dni kierowała na objazdy, dzisiaj o godz. 18.30 protest został zakończony. - Droga ma być przejezdna w sobotę i w niedzielę - mówi asp. szt. Leszek Wielgosz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie. Rolnicy mieli pozwolenie na zgromadzenie do 16 lutego.

reklama


Rolnicy akcją chcieli zwrócić uwagę na ich zdaniem trudną sytuację na polskiej wsi. Chodziło przede wszystkim o niskie ceny skupu żywca. W postulatach jest także mowa o zwiększeniu rekompensat za uprawy zniszczone przez dziki czy wyrównaniu wysokości dopłat z tymi obowiązującymi w Unii Europejskiej.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama