reklama

W gm. Maciejowice sprawdza się fundusz sołecki

Opublikowano: 11 luty 2015, 08:47 Kategoria Aktualności
maciejowice
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Mieszkańcy 35 sołectw gminy Maciejowice zdecydowali o podziale i przeznaczeniu tegorocznego funduszu sołeckiego. Na ten cel samorząd przydzielił 386 tys. zł.

W nadwiślańskiej gminie fundusz sołecki jest wydzielany od 2011 roku. Idea oddania decyzji, co do przeznaczenia gminnych pieniędzy, zebraniom ogólnym w poszczególnych wsiach, sprawdziła się. ? Mieszkańcy mają realny wpływ na to, co będzie realizowane w ich okolicy. W tym roku, podobnie jak w poprzednich, pieniądze z funduszu sołeckiego zostaną przeznaczone głównie na poprawę stanu dróg, rozbudowę oświetlenia ulicznego ? zaznacza wójt gminy Maciejowice Sylwester Dymiński (na zdjęciu).

Oprócz zakupu kruszywa na drogi gminne i wymiany lamp oświetlenia, kilka sołectw przeznaczyło swoją pulę na inne cele. W Domaszewie i miejscowości Podłęż fundusz sołecki będzie wydatkowany na zakup wyposażenia nowych świetlic wiejskich. W Przewozie mieszkańcy zdecydowali o zakupie mikrofonu do tamtejszej świetlicy. Z kolei w Pasterniku i Budach Podłęskich wkrótce pojawią się gabloty informacyjne. W Bączkach za prawie 9 tys. zł powstanie projekt budowlany świetlicy wiejskiej.

reklama


Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama