reklama

W Sobolewie pamiętają o samotnych i ubogich

Opublikowano: 27 grudzień 2014, 12:32 Kategoria Aktualności
wigiliasobolewboże narodzenie
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  z Urzędem Gminy i Gminnym Domem Kultury w Sobolewie zorganizowali spotkanie wigilijne dla osób samotnych i biednych.

Spotkanie odbyło się 21 grudnia 30 w sali widowiskowej GOK. Uczestniczyło w nim blisko 30 osób. Wigilii przewodniczył wójt Andrzej Koszutski, ks. kanonik Andrzej Oworuszko, sekretarz gminy Jan Tywanek oraz kierownik GOPS Anna Gładysz. Wigilię rozpoczął wójt odczytaniem fragmentu ewangelii o narodzeniu Jezusa. Następnie wszyscy odśpiewali kolędę ?Wśród nocnej ciszy?. Podczas łamania się opłatkiem na twarzach zaproszonych gości malowało się wielkie wzruszenie.

Na wigilijnym stole, przygotowanym przez pracowników gminy, nie zabrakło czerwonego barszczu z uszkami, ryby, kapusty z grochem i grzybami, pierogów, kompotu z suszu, ciasta i owoców. Podczas spożywania posiłku wszyscy wsłuchiwali się w przepiękny koncert kolęd zagrany przez Agnieszkę, Alicję i Adama Czarneckich z Sobolewa.

reklama


Na zakończenie spotkania goście otrzymali świąteczne upominki w postaci stroików wykonanych przez uczniów szkół w Anielowie, Gończycach, Kaleniu, Sobolewie i Sokole.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama