reklama

Burmistrz pamięta o najsłabszych

Opublikowano: 19 grudzień 2014, 08:30 Kategoria Aktualności
wigiliaboże narodzeniemopsjedynka
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Samotni, w trudnej sytuacji materialnej, potrzebujący wsparcia. Kilkadziesiąt mieszkańców Garwolina spotkało się na tradycyjnej wigilii organizowanej przez burmistrza Garwolina i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Wczorajsze spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1. Dyrektor placówki Grzegorz Żołądek-Skupniewicz zaprosił gości na jasełka w wykonaniu uczniów podstawówki i miejscowego gimnazjum. Program artystyczny mówił o przeżywaniu Bożego Narodzenia niezależnie od miejsca, w którym żyjemy. Recytacja była przeplatana tradycyjnymi polskimi kolędami i utworami świątecznymi.

- Bądźcie światłem i drogą dla innych. Niech samotni, słabsi cieszą się z narodzenia Jezusa! ? mówili młodzi artyści. Te słowa trafiały w sedno corocznych spotkań organizowanych z inicjatywy burmistrza i MOPS.

reklama


- Życzę dużo zdrowia, pomyślności, cierpliwości, wytrwałości i umiejętności rozwiązywania problemów. Nie każdy jest sobie w stanie sam poradzić z przeciwnościami losu, dlatego tak ważne jest wsparcie drugiej osoby ? podkreślał włodarz Garwolina Tadeusz Mikulski. Do życzeń dołączyła się także wiceprzewodnicząca rady miasta. ? Dużo miłości, spełnienia zamierzeń. Abyście na swojej drodze spotykali ludzi dobrych i życzliwych ? winszowała Maria Pasik. W imieniu dziekana garwolińskiego słowo do zebranych skierował wikariusz kolegiaty ks. Grzegorz Gładysz. ? Abyście każdego dnia doświadczali ludzkiej życzliwości ? zaznaczał kapłan.

Po jasełkach w stołówce szkoły odbyła się wigilia.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama