reklama

Seniorzy z Garwolina zadbają o swój sen

Opublikowano: 04 grudzień 2014, 16:02 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W jaki sposób radzić sobie z zaburzeniami snu i bezsennością? Tego dowiedzą się słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku ?EDUKATOR? w Garwolinie. Podczas specjalnego wykładu seniorzy usłyszą, co mogą zrobić, aby walczyć z problemami ze snem, które tak często dotykają tę grupę wiekową. Garwolin to jedno z miast, gdzie trwa kampania ?Seniorze! Zadbaj o swój zdrowy sen?. Wstęp na spotkanie jest wolny dla wszystkich zainteresowanych.

?Dlaczego budzę się w nocy??, ?W jaki sposób poprawić jakość mojego snu??, ?Jak sprawić, aby sen był zdrowszy?? ? seniorzy uzyskają odpowiedzi na te pytania w ramach kampanii ?Seniorze! Zadbaj o swój zdrowy sen??. Garwolin to jedno z wielu miast w Polsce, w których trwają spotkania organizowane w Uniwersytetach Trzeciego Wieku. W tym czasie będzie można nie tylko uzyskać praktyczną wiedzę na temat kłopotów z bezsennością, ale także poznać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania.

 

reklama


Skąd biorą się kłopoty ze snem?

Za bezsenność i kłopoty ze snem odpowiada często niedobór melatoniny. To naturalna substancja, produkowana przez człowieka przede wszystkim w nocy. Reguluje ona rytm okołodobowy, czyli cykliczne odbywające się w ciągu jednej doby prace organizmu. Niewystarczająca ilość tej substancji sprawia, że naruszony zostaje rytm dobowy, co skutkuje zaburzeniami snu. Kłopoty z niedoborem pojawiają już po 40. roku życia, kiedy organizm zaczyna produkować jej coraz mniej. Dlatego warto zadbać o uzupełnianie tej substancji. Melatonina zwalcza przyczyny zaburzeń rytmów dobowych. Regulując zegar wewnętrzny, przywraca zdrowy fizjologiczny sen, zachowując wszystkie jego fazy.

Ponieważ niedobór melatoniny zwiększa się z wiekiem, na bezsenność narażone są przede wszystkim starsze osoby. Dlatego seniorzy powinni poznać przyczyny kłopotów ze snem oraz dowiedzieć się, w jaki sposób radzić sobie z tym problemem. Dzięki temu będą mogli sprawniej funkcjonować każdego dnia. Organizatorem spotkań jest Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.

Wykład odbędzie się w piątek, 5 grudnia o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej w Pływalni Miejskiej ?Garwolanka? w Garwolinie przy ul. Olimpijskiej. Wstęp wolny.

mat.pras.

fot. arch.

 

 

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama