reklama

21 mln zł na inwestycje w gminie Borowie

Opublikowano: 10 listopad 2014, 08:10 Kategoria Aktualności
borowiewiesław gąska
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Za udaną, owocną i pracowitą uważa wójt gminy Borowie kończącą się kadencję. Miejscowy samorząd na inwestycje wydał w cztery lata 21 mln zł, większość środków pochodziła z funduszy Unii Europejskiej.

Od 2010 roku w gminie Borowie wykonano szereg inwestycji w różnych dziedzinach. Wszystko po to, aby mieszkańcom żyło się lepiej. W pierwszym roku kadencji za 2,2 mln zł przebudowano układ komunikacyjny dróg i chodników w Borowiu. W ostatnich latach dywanikiem asfaltowym pokryto drogi w Głoskowie, Kamionce, Gościewiczu i Jaźwinach. Wiele innych traktów zyskało nawierzchnię tłuczniową. Decyzją rady gminy, samorząd dołożył się do remontów dróg powiatowych przebiegających przez gminę Borowie.

 

reklama


W stolicy gminy i Głoskowie za prawie 2 mln zł powstały boiska w ramach rządowego programu ?Moje boisko Orlik 2012?. Władze gminy kładły nacisk na właściwe warunki spotkań mieszkańców w świetlicach wiejskich. Nowy obiekt powstał w Dudce, a zmodernizowane zostały świetlice w Iwowem, Łętowie, Gościewiczu. W Nowej Brzuzie, Filipówce, Chrominie, Iwowem, Jaźwinach, Borowie, Łopaciance i Lalinach odnowiono strażnice.

Ważny posunięciem było utworzenie punktu przedszkolnego w Iwowem. Przy szkołach w Głoskowie, Brzuskowoli i Iwowem powstały place zabaw. W gminnych placówkach oświatowych realizowano szereg projektów edukacyjnych.

Samorząd Borowia zadbał także o sferę duchową mieszkańców. Powołano do życia Gminną Orkiestrę Dętą, którą wyposażoną w instrumenty. Muzycy ćwiczą w wyremontowanym budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Modernizacji doczekały się zabytkowe budynki urzędu gminy i byłego kościoła.

Podsumowując kadencję nie sposób nie wspomnieć o inwestycjach zakopanych w ziemi. W tej kadencji gminna sieć kanalizacji powiększyła się o prawie 39 km i 401 przyłączy. Pracy były prowadzone w Kamionce, Dudce, Wilchcie, Głoskowie, Chrominie i Łopaciance. Opracowano projekt budowlany na rozbudowę oczyszczalni ścieków w Borowiu. Dzięki funduszom pozabudżetowym przystąpiono do rekultywacji wysypiska odpadów w Słupie Pierwszym.

- To była udana, owocna, pracowita, proinwestycyjna kadencja samorządu gminy Borowie. Udało się wykonać wiele zadań. W ostatnich czterech latach na inwestycje przeznaczono 21 mln zł, z czego 15 mln zł to środki unijne ? mówi wójt Wiesław Gąska.

Łukasz Korycki

fot. UG Borowie


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama