reklama

Najstarsza mieszkanka powiatu ma 104 lata

Opublikowano: 21 październik 2014, 09:57 Kategoria Aktualności
Żelechówjubileusz
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

104 lata temu, dokładnie 21 października 1910 r. urodziła się Marianna Dziubak - mieszkanka Woli Żelechowskiej. Jubileuszowe uroczystości z udziałem najbliższych oraz przedstawicieli władz samorządowych odbyły się w sobotę.

Dostojna jubilatka uczestniczyła we mszy św. sprawowanej w kościele parafialnym w Żelechowie, a później rodzina pani Marianny wyprawiła jej uroczyste przyjęcie. Serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia dalszych długich lat życia w zdrowiu i szczęściu rodzinnym złożyły jubilatce Burmistrz Żelechowa Mirosława Miszkurka oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Danuta Dębińska. Na spotkaniu obecna była również dyrektor Biura Ministra Pracy i Polityki Społecznej Patrycja Kosińska, która odczytała list od Ministra Władysława Kosiniaka-Kamysza. ? Życzę, by przychylny los dostarczył pani nieustającej pogody ducha, wielu sił oraz zadowolenia z dobrze wypełnionych obowiązków, które los pani wyznaczył. Niech zdrowie, satysfakcja z dokonań oraz życzliwi i przyjaźni ludzie towarzyszą pani każdego dnia ? napisał minister.

Marianna Dziubak wychowała sześcioro dzieci, ma jedenaścioro wnucząt i czternaścioro prawnucząt. Mimo 104 lat seniorka cieszy się dobrym zdrowiem i tryska optymizmem. Najstarsza mieszkanka powiatu nie ma przepisu na długowieczność. Pytana o receptę na długie życie zdecydowanie odpowiada, że o wszystkim decyduje Bóg. Jej zdaniem, w życiu najważniejsze jest zdrowie i chęć do pracy. Seniorka zadziwia doskonałą pamięcią. Z wielkim sentymentem wspomina lata swojej młodości. Bez trudu odtwarza fakty z pierwszych dziesięcioleci XX wieku. Lubi opowiadać o tym, co działo się wtedy na świecie. Pamięta I wojnę światową oraz moment odzyskania przez Polskę niepodległości. Była świadkiem wydarzeń, które współczesne pokolenia znają tylko z kart historii.

reklama


zelechow.pl/oprac. jd

fot. zelechow.pl

 

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama