reklama

Gm. Łaskarzew: OSP Melanów bezkonkurencyjna

Opublikowano: 22 wrzesień 2014, 08:35 Kategoria Aktualności
straż pożarnaospgmina łaskarzewzawodykrzywda
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Drużyny pożarnicze z Melanowa triumfowały w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Krzywdzie (gm. Łaskarzew). ? Każdego roku poziom zawodów jest coraz wyższy ? podkreślał st. bryg. Dariusz Sadkowski, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Wczoraj na starcie zawodów, organizowanych przez Zarząd Gminy i Miasta Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Łaskarzewie, stanęło 12 drużyn, w tym trzy młodzieżowe. Na uczestników czekały dwie konkurencje ? sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. Nad prawidłowym przebiegiem zmagań czuwali kpt. Sławomir Jędrych i st. kpt. Piotr Lis z KP PSP w Garwolinie.

 

reklama


Po podliczeniu czasów ogłoszono wyniki. Najszybsi w sztafecie byli druhowie z Łaskarzewa (51,08 s), którzy wyprzedzili OSP Melanów (53,32 s) i OSP Dąbrowa (54,87 s). Liderów na półmetku zmagań dopadł pech. Podczas ćwiczenia bojowego posłuszeństwa odmówiła motopompa i druhowie znad Promnika nie byli klasyfikowani w tej konkurencji. ?Bojówkę? wygrali strażacy z Melanowa (43,38 s) przed kolegami ze Starego Pilczyna (44,51 s) i Woli Łaskarzewskiej (45,64 s).

W klasyfikacji generalnej triumfowała OSP z Melanowa (96,70 s) przed OSP Wola Łaskarzewska (100,75 s) i OSP Stary Pilczyn (102,47 s). Kolejne miejsca: 4. OSP Dąbrowa, 5. OSP Uścieniec-Krzywda, 6. OSP Grabina, 7. OSP Wola Rowska, 8. Izdebno, 9. OSP Łaskarzew.

Gratulacje uczestnikom zawodów składał wójt gminy, prezes ZGiM ZOSP RP Marian Janisiewicz oraz przewodnicząca rady gminy Justyna Boratyńska. ? Widać ogromny progres waszych umiejętności. Z roku na rok poziom zawodów jest coraz wyższy ? zaznaczał z kolei st. bryg. Dariusz Sadkowski, Komendant Powiatowy PSP w Garwolinie.

W zestawieniu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych pierwsze miejsce zajęli druhowie z Melanowa, a drugie młodzież z Woli Łaskarzewskiej. Na starcie pojawiła się tylko jedna żeńska MDP z Melanowa. Wszystkie zespoły otrzymały puchary i dyplomy, a najlepsze także medale.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama