reklama

Garwolin w odcieniach żółtego. Tak świętowaliśmy Dzień Nadziei

Opublikowano: 07 kwiecień 2014, 17:28 Kategoria Aktualności
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Fala żonkili i żółtych balonów przetoczyła się w sobotę przez Garwolin. Miasto nad Wilgą dołączyło się do XVII Ogólnopolskiej Kampanii Pola Nadziei. Pieniądze uzyskane podczas licznych imprez towarzyszących zasilą konto Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej i Hospicjum Domowego Empatia.

Główny sztab organizatorów Dnia Nadziei zlokalizowano na skwerku w centrum miasta. Od rana wolontariusze rozdawali żonkile, żółte balony i ulotki na temat akcji. W żonkilowej loterii fantowej można było wygrać cenne nagrody. Najmłodsi mogli zostać pomalowani w barwy nieśmiało wkraczającej wiosny. Było to też coś słodkiego.

 

reklama


- Jej celami są propagowanie idei opieki hospicyjnej, zbieranie funduszy na działalność hospicjum oraz uwrażliwianie społeczeństwa na potrzeby ludzi chorych i cierpiących. W kampanii bierzemy udział także my, razem z prowadzonym od 2005 roku Hospicjum Domowym Empatia. To już prawie 10 lat kiedy grupa ludzi z OTOP, widząc potrzebę społeczną oraz brak jakiekolwiek hospicjum domowego od Warszawy do Lublina, postanowiła przyjść z pomocą ludziom nieuleczalnie chorym ? podkreślała w sobotę na skwerku Małgorzata Szwed, prezes OTOP.

Hospicjum Domowe ?Empatia? opiekuje się osobami nieuleczalnie chorymi na raka z powiatu otwockiego i ziemi garwolińskiej. 1/3 chorych to mieszkańcy Garwolina i ościennych gmin. Opieka w hospicjum dla pacjentów i ich rodzin jest bezpłatna i kompleksowa, włącznie z bezpłatnym wypożyczaniem specjalistycznego sprzętu medycznego. Pieniądze uzbierane podczas sobotniej zbiórki zostaną zatem dobrze wykorzystane.

O potrzebie pomocy drugiemu człowiekowi mówił burmistrz Garwolina, który w przeciwieństwie do kolejnego patrona honorowego starosty powiatu, pojawił się w centrum miasta. ? Tylko życie poświęcone na pomoc drugiej osobie, warte jest przeżycia. Zbędne są tutaj jakiekolwiek słowa ? zaznaczał włodarz.

W części koncertowej Dnia Nadziei wystąpili Martyna Szczęch ?Martina Collins?, Monika Szostak, Chór ?Chłopak z przedmieścia i ona? z Karczewa, Ewa Szewczyk, Eliza Michalczyk, Paweł Pałyska oraz Wolontariusze Centrum Wolontariatu. Imprezę poprowadził DJ BLONDE.

W rolę wolontariuszy wcielili się uczniowie siedmiu szkół współpracujących z OTOP oraz członkowie Centrum Wolontariatu przy Centrum Sportu i Kultury.

Łukasz Korycki


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama