reklama

Wielka akcja dla potrzebujących

Opublikowano: 27 marzec 2014, 11:46 Kategoria Aktualności
wolontariatCentrum WolonatriatuhospicjumOTOPEmpatia
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Muzyczne występy, loteria, gry i zabawy dla dzieci oraz kawiarenka pod chmurką. Wszystko po to, aby zwrócić uwagę na potrzeby ludzi nieuleczalnie chorych i przybliżyć temat funkcjonowania hospicjów i wolontariatu.

5 kwietnia w Garwolinie odbędzie się Dzień Nadziei. Od 9.00 do 14.00 w parku w centrum miasta będzie można spotkać wolontariuszy siedmiu szkół na stałe współpracujących z OTOP oraz wolontariuszy z Centrum Wolontariatu w Garwolinie.

 

reklama


- Dzień Nadziei organizowany jest w ramach XVII Ogólnopolskiej Kampanii ?Pola Nadziei?. Celem akcji jest mówienie o potrzebach ludzi nieuleczalnie chorych, głoszenie idei opieki hospicyjnej, rozwiewanie mitów na temat hospicjów, propagowanie wolontariatu oraz zbiórka dla Hospicjum Domowego ?Empatia?. Hospicjum Domowe ?Empatia? opiekuje się osobami nieuleczalnie chorymi na raka z powiatu otwockiego i ziemi garwolińskiej od 2005 roku. 1/3 naszych chorych to mieszkańcy Garwolina, Gminy Garwolin i gmin ościennych. Opieka w hospicjum dla pacjentów i ich rodzin jest bezpłatna i kompleksowa, włącznie z bezpłatnym wypożyczaniem specjalistycznego sprzętu medycznego ? mówi Angelika Wojtasiewicz z Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej i Hospicjum Domowego ?Empatia?, organizatora wydarzenia.

Przez pięć godzin będzie się działo dużo na scenie i wokół niej. Wystąpią: Martyna Szczęch ?Martina Collins?, Monika Szostak, chór ?Chłopak z przedmieścia i ona? z Karczewa, Ewa Szewczyk, Eliza Michalczyk, Paweł Pałyska oraz wolontariusze Centrum Wolontariatu. Imprezę poprowadzi DJ BLONDE. Przez cały czas będzie trwała żonkilowa zbiórka dla Hospicjum Domowego ?Empatia? - w zamian wolontariusze rozdawać będą żółte żonkile, żółte balony, ulotki ?Pola Nadziei?, żonkilowe znaczki button. Będzie także pokaz pierwszej pomocy OSP w Garwolinie, kawiarenka pod chmurką ? ciasteczka, żonkilowa loteria fantowa dla hospicjum, zorganizowane gry i zabawy dla dzieci, malowanie uśmiechniętych buziek i inne żółte atrakcje - np. żółta wata cukrowa.

Partnerzy: Centrum Sportu i Kultury, Centrum Wolontariatu w Garwolinie, Lubimy Pomagać oraz MDM ACOUSTIC

Patronat Honorowy: Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski, Burmistrza Miasta Garwolina Tadeusz Mikulski oraz Biskup Siedlecki Zbigniew Kiernikowski

Zobacz plakat wydarzenia

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama