reklama

Łaskarzew i Górzno ? tam mają powstać hale sportowe

Opublikowano: 18 marzec 2014, 09:02 Kategoria Aktualności
łaskarzewgórznohala sportowa
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Niemal w każdej gminie powiatu garwolińskiego mieszkańcy mogą korzystać z hali sportowej. Wyjątki to m.in. Łaskarzew i Górzno. Wkrótce ma to się zmienić, bo plany budowy pełnowymiarowych obiektów nabierają tempa.

W mieście nad Promnikiem z budową hali sportowej nie potrafił poradzić sobie były włodarz. Nowa burmistrz, która zapowiedziała walkę o reelekcję, o tej inwestycji nie zapomina. Podczas ostatniej sesji rady miasta Lidia Sopel-Sereja mówiła o dużych szansach na pozyskanie środków pozabudżetowych na budowę hali. Powołała się na zapewnienia Ewy Orzełowskiej z zarządu województwa, z których wynikało, że jeśli do jesieni uda się skompletować projekt i pozwolenie na budowę, miasto może liczyć nawet na 70-procentowe dofinansowanie.

Na przekór niedowiarkom

reklama


- Do tej pory słyszałam, że są to jedynie moje czcze obietnice. Trzy lata temu, podczas kampanii wyborczej mówiłam, że będzie Orlik i moi oponenci śmiali się z tego. Minęło 11 miesięcy i Orlik był. Jak mówiłam, że wyremontujemy szkoły i zbiornik, to niektórzy mówili, że im kaktus na ręce wyrośnie. Nie wiem, czy kupili już konewki do podlewania ? przyznaje włodarz Łaskarzewa, pytana o realne szanse na powstanie hali.

Obiekt, zgodnie z ustaleniami sprzed kilku lat, ma być wybudowany przy Zespole Szkół nr 1. Budowa miałaby ruszyć w 2015 roku. Wtedy pierwsza łopata zostanie wbita przez budowlańców hali sportowej w Górznie. Na ostatniej sesji rady gminy radni wprowadzili inwestycję do wieloletniego planu inwestycyjnego. Hala oraz boisko ze sztuczną trawą przy szkole w Górznie miałyby powstać w latach 2015-2016. W bieżącym roku samorząd przeznaczył 100 tys. zł na przygotowanie dokumentacji.

Inwestycja w zdrowe społeczeństwo

- Od 2-3 lat podczas spotkań z nauczycielami wychowania fizycznego oraz prezesami klubów temat budowy hali jest dyskutowany. Jesteśmy bardzo usportowioną gminą i taki obiekt na pewno jest nam potrzebny ? zaznacza wójt gminy Górzno Waldemar Sabak. ? Inwestycja w sport, to później mniejsze nakłady na służbę zdrowia ? dodaje.

Koszt budowy hali przewidywany jest na cztery miliony złotych, boiska ? tej kwoty.

Łukasz Korycki

fot. arch. nowa hala sportowa w Maciejowicach.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama