reklama

Jaki obiekt handlowy powstanie za mostem?

Opublikowano: 09 czerwiec 2011, 17:04 Kategoria Aktualności
planzarzeczeusługi
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Żaden z mieszkańców Garwolina nie był zainteresowany publiczną dyskusją na temat planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu między rzeką Wilgą a osiedlem Zarzecze. Trwają prace nad zmianą zapisów, które umożliwią, na tym atrakcyjnym terenie, wybudowanie obiektu usługowego.

Obecnie część wspomnianego terenu jest w rękach Urzędu Miasta, a część to własność prywatnego właściciela. Zgodnie z zobowiązującym planem na ?prywatnej? części może powstać obiekt hotelowo-gastronomiczny. Aby ułatwić pozyskanie inwestora przystąpiono do zmian, które umożliwiałyby zlokalizowanie za rzeką ogólnie pojętych obiektów usługowych.

- Plan będzie do wglądu do 17 czerwca br. Przez 14 kolejnych dni, podobnie jak i teraz, można składać uwagi do zapisów ? wyjaśniała podczas dzisiejszej dyskusji Maria Perek, zastępca burmistrza Garwolina. Później dokument trafi w ręce burmistrza, który po ewentualnych uwagach, przekaże plan pod obrady rady miasta. Decyzja co do przyjęcia planu leży w gestii radnych.

reklama


W PZP dla centralnej części terenu za ?Pomnikiem Rozstrzelanych? przewidziano drogę dojazdową. Między traktem, a rzeką ma powstać parking na kilkadziesiąt miejsc. Plan jest, gorzej z funduszami na jego realizację.

Główny punkt terenu przed osiedlem Zarzecze będzie przeznaczony pod usługi. Nie będzie to mógł być byle jaki budynek. PZP będzie zawierał wymóg co do ?estetyczności? obiektu, który ma być w pewien sposób reprezentatywny dla miasta. Być może w planie znajdzie się zapis mówiący o kolorystyce elewacji. Ważny aspekt tego ternu to także wymóg Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej. Ze względu na zalewowość terenu, parking oraz obiekt usługowy, muszą być posadowione na terenie o wyższej ok. 10 metrów rzędnej.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama