reklama

Gm. Łaskarzew: Wóz dla OSP na 60-lecie istnienia

Opublikowano: 14 marzec 2014, 07:00 Kategoria Aktualności
wola łaskarzewskagmina łaskarzewospstraż pożarna
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

To będzie wyjątkowy rok w historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Łaskarzewskiej. W maju odbędą się uroczystości związane z 60. rokiem istnienia jednostki. Będzie to okazja do poświęcenia nowego wozu bojowego, który w ostatnich tygodniach trafił do remizy.

Do tej pory w zasobach 33-osobowej jednostki był leciwy Żuk z 1975 roku. Za 24 tys. zł Urząd Gminy w Łaskarzewie kupił jednostce Stara 244 wyprodukowanego w 1986 roku. ? Zabudowa wozu była wykonana w 1999 roku. Wcześniej pojazd służył w wojskowej straży pożarnej, dlatego ma stosunkowo mały przebieg. Ma zbiornik o pojemności trzech tysięcy litrów, co w przypadku naszej wsi, otoczonej lasami jest bardzo ważne. Dodatkowo Star ma napęd na dwie osie ? wyjaśnia naczelnik OSP Wola Łaskarzewska Waldemar Korycki.

Nowy wóz wpisuje się w obchody 60-lecia powstania jednostki. 4 maja druhowie z Woli Łaskarzewskiej będą gospodarzami miejsko-gminnych obchodów Dnia Strażaka. Będzie to okazja do poświęcenia Stara i przypomnienia historii jednostki.

reklama


W planach OSP jest teraz wyposażanie nabytku. ? Oczywiście nasze plany nie sięgają aż tak daleko, żeby myśleć o włączeniu jednostki do Krajowego Systemu-Ratowniczo Gaśniczego. Skupiamy się na uzbrojeniu samochodu w podstawowy sprzęt ? radiostację czy motopompę ? podkreśla Waldemar Korycki.

Zakup wozu dla jednostki z Woli Łaskarzewskiej, to nie jedyny wydatek związany z ochroną przeciwpożarową, w tegorocznym budżecie gminy. W planach jest zakup samochodu dla OSP Izdebno. Prace remontowe zostaną przeprowadzone w remizach w Woli Rowskiej i Starym Pilczynie.

jd


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama