reklama

Harcerski Charytatywny Bal Karnawałowy

Opublikowano: 26 luty 2014, 07:41 Kategoria Aktualności
skauci europygmina pilawa
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

22 lutego z okazji Dnia Myśli Braterskiej, święta wszystkich skautów świata, Garwolińsko-Pilawskie środowisko Skautów Europy zorganizowało w Wygodzie Charytatywny Bal Karnawałowy. Dochód z balu zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu harcerek i harcerzy na Międzynarodowy Obóz Skautowy EUROJAM 2014 we Francji.

Z zaproszenia skautów na bal skorzystało ponad 110 osób - sympatyków i przyjaciół harcerstwa oraz rodzice harcerzy i wilczków. Szczególnymi gośćmi byli proboszcz pilawski ks. Andrzej Banasiuk, burmistrz Pilawy Albina Łubian oraz przewodniczący rady naczelnej Skautów Europy harcmistrz Marek Mucha. Rolę gospodarzy balu pełnili hufcowa harcerek Katarzyna Chruściel i hufcowy harcerzy Piotr Bogusz.

Bal rozpoczęto staropolskim polonezem tańczonym przez wszystkich uczestników. Specjalną atrakcją był widowiskowy pokaz iluzji finalisty programu "Mam Talent" pana Filipa Piestrzeniewicza, który pokazał, że widzialne może stać się niewidzialnym, a stolik sam z siebie unosić się w powietrzu. Bawił gości inteligentną narracją i wspaniałą sztuką iluzji zbierając oklaski i podziw publiczności.

reklama


Druh Piotr, m. in. poprzez pokazanie filmów skautowych i zdjęć, zaprezentował zebranym czym jest ruch harcerski Skautów Europy w naszym powiecie oraz przedstawił cel charytatywnego balu. Rok 2014 jest dla ich środowiska wyjątkowy, ponieważ po 11 latach odbędzie się największe wspólne obozowanie członków Międzynarodowego Związku Przewodniczek i Skautów Europy - EUROJAM  2014.

W sierpniu we francuskiej Normandii, spotka się 10 tysięcy skautek i skautów z 20 różnych krajów Europy i Ameryki Północnej. Wśród 1600 osób z polskiej delegacji do wyjazdu szykuje się 120 harcerek i harcerzy z powiatu garwolińskiego. Niestety nie wszystkich rodziców stać na wydatek 1400 zł na ten wyjazd, dlatego też harcerki i harcerze organizują różnorakie przedsięwzięcia, by zebrać brakujące środki.

Dzięki gościom oraz sponsorom Charytatywnego Balu Karnawałowego zebrano kwotę 6200 zł. Do tej sumy należy doliczyć różnego rodzaju darowizny materialne, dzięki którym możliwe było zorganizowanie balu oraz liczne grono wolontariuszy zaangażowanych w jego przeprowadzenie.

Dla osób chętnych gotowych do wsparcia harcerzy podjemy dane do przelewu.

SHK ?ZAWISZA? FSE

1. Hufiec Garwolińsko-Pilawski

08-400 Garwolin   ul. Staszica 11

Nr konta: 10 1240 2728 1111 0000 3990 4669

Tytułem: Darowizna na EJ2014 (można dodać nazwę konkretnej drużyny (1 Drużyna  Garwolińska, Łaskarzewska, Pilawska ? harcerze, albo 2 Drużyna Garwolińska, Pilawska ? harcerki).

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama