reklama

Mamy w mieście lodowisko

Opublikowano: 27 styczeń 2014, 10:06 Kategoria Aktualności
lodowiskozespół szkół nr 5
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Od soboty przy Zespole Szkół nr 5 w Garwolinie działa lodowisko. ? W tym roku idealnie trafiliśmy z pogodą, tafla jest równa jak nigdy ? przyznaje dyrektor Jacek Zowczak. Korzystanie z jedynej w mieście ?wielkiej ślizgawki? jest bezpłatne.

Zimowe zalewanie szkolnego boiska to w ?Piątce? już tradycja. W ubiegłym roku początkowo plany pokrzyżowała kapryśna pogoda, w tym na optymalne warunki trzeba było poczekać do połowy stycznia. ? Przygotowania rozpoczęliśmy dużo wcześniej. Ze szkoły wyprowadziliśmy specjalne ujęcie wody, które sprawiło, że boisko napełniło się wodą w pięć godzin, nie musieliśmy korzystać z pomocy straży pożarnej. Folia między taflą a powierzchnią boiska jest odpowiednio zabezpieczona. Wylewanie lodowiska rozpoczęliśmy w środę, zakończyliśmy w sobotę. W tym roku idealnie trafiliśmy z pogodą, tafla jest równa jak nigdy ? mówi dyrektor ZS nr 5 w Garwolinie Jacek Zowczak.

reklama


Szkoła na stworzenie lodowiska o powierzchni blisko 1000 m2 wydała kilka tysięcy złotych. Mimo tego korzystanie z tafli jest bezpłatne. Od godziny 15 do 21 lodowisko jest otwarte dla wszystkich, wcześniej korzystają z niego uczniowie szkoły. W tym roku zadbano o dodatkowe oświetlenie. Ślizgi umila muzyka.

Ci, którzy nie mają własnego sprzętu mogą skorzystać ze szkolnej wypożyczalni otwartej w godz. 15-20. Koszt wynajęcia łyżew na dobę to 5 zł dla uczniów ZS nr 5 oraz 10 zł dla pozostałych.

Łukasz Korycki

fot. arch.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama