reklama

Biją się o budowę S17

Opublikowano: 09 styczeń 2014, 12:25 Kategoria Aktualności
s17sobolewgórznotrojanów
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

17 firm i konsorcjów złożyło wnioski o dopuszczenie do drugiego etapu przetargu na budowę drogi ekspresowej S17 pomiędzy końcem obwodnicy Garwolina a granicą województw mazowieckiego i lubelskiego. Wśród zainteresowanych są firmy z Polski, Europy i Azji.

Przetarg na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S17 podzielono na dwie części. Na pierwszą, od końca obwodnicy Garwolina do końca obwodnicy Gończyc (ok. 12,2 km), wpłynęło 17 wniosków. Na drugą część, od obwodnicy Gończyc do granicy województw (ok. 13 km), szesnaście 16 wniosków.

reklama


?Do drugiego etapu zaproszeni zostaną wykonawcy, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa będzie spełniała warunki określone w treści ogłoszenia o zamówieniu. Umowy z wykonawcami zostaną podpisane w 2014 roku, a realizacja inwestycji potrwa od 34 do 37 miesięcy od podpisania umowy. Wykonawca opracuje projekt budowlany i uzyska decyzję ZRID, a następnie zbuduje trasę (z czasu budowy wyłączone będą okresy zimowe od 15 grudnia do 15 marca)? ? czytamy w komunikacie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Kierowcy będą mogli skorzystać z trasy najwcześniej w II kwartale 2018 roku.

GDDKiA/opr. Redakcja


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama