reklama

Święta w Górkach: Żywa szopka, jasełka i koncert chóru

Opublikowano: 28 grudzień 2013, 10:23 Kategoria Aktualności
górkisanktuariumświętaboże narodzenieszopka
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Czas Bożego Narodzenia w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Górkach przybiera wiele form. Na przykościelnym placu można podziwiać żywą szopkę betlejemską. Jutro zostaną wystawione jasełka, a za tydzień z koncertem wystąpi Chór Miasta Garwolina.

Zwierzęta w szopce pojawiły się Wigilię Bożego Narodzenia. - Parafianie i pielgrzymi gromadzili się licznie w naszym Sanktuarium by świętować przyjście na ziemię Zbawiciela, Jezusa Chrystusa. Swoisty nastrój stwarza szopka na placu fatimskim z żywymi zwierzątkami. Składamy podziękowanie wykonawcom szopki, ofiarodawcom na zakup figur  i właścicielom zwierząt. Dla dzieci jest to wielka atrakcja. Niech pomoże w głębszym przezywaniu tych świątecznych dni ? czytamy na stronie internetowej sanktuarium.

 

reklama


Kolejnym bożonarodzeniowym akcentem będą jasełka wystawione jutro po mszy świętej o godz. 10. W rolę aktorów wcielą się uczniowie Zespołu Szkół w Rudzie Talubskiej. W kolejny poniedziałek (6 stycznia) oprawę muzyczną do mszy świętej o godz. 10 zapewni Chór Miasta Garwolina. Po eucharystii grupa pod dyrygenturą Radosława Mitury wystąpi w koncercie promującym debiutancką płytę z kolędami i pastorałkami.

opr. łk

fot. Sanktuarium MB Fatimskiej w Górkach


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama