reklama

Nie bądź obojętny. Zareaguj na przemoc

Opublikowano: 17 grudzień 2013, 08:38 Kategoria Aktualności
policjaprzemocstop przemocy
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Pamiętaj! Nic nie usprawiedliwia aktów przemocy! Sprawca każdego rodzaju przemocy winien być pociągnięty do odpowiedzialności karnej ? takie przesłanie przyświeca akcji ?Stop przemocy w rodzinie?, którą zainaugurowano na terenie powiatu garwolińskiego.

Kampania na celu zwrócenie uwagi na przemoc, która często ukryta jest w czterech ścianach domu. ?Przemoc w rodzinie- to wszystkie jednorazowe lub powtarzające się działania lub zaniechania osoby najbliższej, wspólnie zamieszkującej lub gospodarującej, zmuszające Cię do zachowań wbrew Twojej woli, w szczególności narażające Cię na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające Twoją godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na Twoim zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne? ? przypomina policja.

 

reklama


Garwolińska komenda, wspólnie ze Starostwem Powiatowym oraz Komisjami Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przygotowała plakaty promujące akcje oraz ?Powiatowy informator dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie?. Znajdują się tam porady jak i gdzie zgłaszać przypadki fizycznego lub psychicznego nękania.

Informator można pobrać TU.

mat. pras./opr. łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama