reklama

Seniorzy nie dają o sobie zapomnieć

Opublikowano: 13 grudzień 2013, 16:40 Kategoria Aktualności
seniorzyutw
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Po raz pierwszy, ale za pewne nie ostatni, w Garwolinie obchodzono Powiatowy Dzień Seniora. Jak przekonywali goście obchodów, młodzi od osób w kwiecie wieku mogą się wiele nauczyć.

Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego ?Wspólnota Powiatowa? zaprosiło dzisiaj do Centrum Sportu i Kultury ponad 100 seniorów. Głównie byli to słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ale także goście m.in. z klubu seniora w Woli Gułowskiej (pow. łukowski).

 

reklama


Dzień pełen niespodzianek rozpoczął się nietypowo, bo od powitania w trzech językach. Tym samym słuchacze UTW pochwalili się znajomością języków angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Jak podkreślała prezes Wspólnoty Powiatowej Urszula Zadrożna, w ostatnich trzech latach zrealizowano 16 projektów skierowanych do osób starszych. - Dla mnie współpraca z osobami starszymi jest dużym doświadczeniem, daje mi wiele satysfakcji i radości. Dlatego dziękuję wszystkich słuchaczom UTW za ogromną energię, którą nam przekazujecie, co daje nam motywację do podejmowania kolejnych inicjatyw ? zaznaczała przewodnicząca rady powiatu. Urszula Zadrożna wspomniała, że być może głos seniorów będzie w mieście jeszcze bardziej słyszalny za sprawą powołania Miejskiej Rady Seniorów.

Wśród wielu punktów dzisiejszego Powiatowego Dnia Seniora nie zabrakło ciekawych wykładów.  Krzysztof Tobiasz mówił o działaniach SRGiMG na rzecz osób starszych. Doktor nauk humanistycznych Katarzyna Kosińska-Dec radziła jak uniknąć stresu. Prelekcję na temat przestępczości wobec osób starszych przeprowadziła mł. asp. Danuta Kalinowska.

W części artystycznej zaprezentowały się Iwowianki z Iwowego w gminie Borowie oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie. W hol Domu Kultury można było obejrzeć wystawy fotograficzną ?Działania Stowarzyszenia na rzecz osób starszych? oraz twórczości artystycznej słuchaczy UTW. Do spróbowania własnoręcznie wykonanych świątecznych słodkości zachęcali uczniowie ZSP nr 2 w Garwolinie.

łk


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama