reklama

Gm. Wilga: Starsi wspierają wolontariat za jeden uśmiech

Opublikowano: 11 grudzień 2013, 07:41 Kategoria Aktualności
Wilgawolontariatseniorzy
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Pomoc za uśmiech, satysfakcja z dzielenia się własnymi pasjami, talentami. W gminie Wilga w rolę wolontariuszy wcielili się seniorzy, którzy wiedzą, jak ciekawie spędzać czas z dziećmi i młodzieżą.

Wielu inicjatyw na rzecz drugiego człowieka nie udałoby się zrealizować, gdyby nie wolontariusze ? ich bezinteresowna pomoc jest nieocenionym darem dla innych. Wolontariat to potrzeba serca, a nie zapełnienia portfela. Gdyby nie wolontariusze, wielu ludzi skazanych byłoby na walkę z własnymi ułomnościami, problemami, samotnością. Doskonale rozumieją to seniorzy z gminy Wilga.

To właśnie oni pod skrzydłami Stowarzyszenia Społeczno Kulturalnego "Razem dla gminy Wilga" spotykają się z wilżańską młodzieżą. - Okazało się, że chcą oni pomagać i angażować się w nasze działania ? wyznaje Magdalena Szymborska z Wilżańskiego Centrum Wolontariatu działającego przy stowarzyszeniu. Seniorzy zorganizowali tegoroczne mikołajki dla dzieci. "Wieczór z książką" ? to ich kolejna inicjatywa, podczas której panie zaangażowane w wolontariat przeczytają dzieciom świąteczną bajkę. Na tym jeszcze nie koniec.

reklama


Wolontariuszki poprowadziły warsztaty plastyczne dla przybyłych dzieci. Ponadto dzieciaki będą mogły pod okiem seniorek przygotować tradycyjne ozdoby choinkowe. Akcja społeczna zorganizowana przez Magdalenę Szymborską "Choinka ubrana w tradycje" odbędzie się już niebawem.

- Chęć działania, jaką wykazali seniorzy, pozwoliła nam zaangażować ich również w inne nasze akcje, na przykład "Wigilia dla samotnych". Seniorzy wspólnie z instruktorem teatralnym przygotowują dzieci do występu podczas Wigilii oraz zaśpiewają wspólnie z dziećmi kolędy. Jedna z seniorin przygotuje ręcznie wykonane stroiki na stoły ? informuje koordynatorka wolontariatu seniorów w Wildze.

Inicjatywa Centrum Wolontariatu jest tym bardziej godna uwagi, że aktywizuje starszych mieszkańców z całej gminy. Z jednej strony pokazuje, jak ważni i potrzebni są społeczności oraz jakie talenty w nich drzemią. Z drugiej, daje szansę młodym, by wspólnie spędzić czas i nauczyć się wielu umiejętności przekazanych z pokolenia na pokolenie.

Wilżańskie Centrum Wolontariatu zaprasza we wtorki i w czwartki w godzinach 15-17 do biura, które mieści się w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wildze (budynek urzędu gminy). To tu można zostać wolontariuszem ? nie liczy się wiek, liczy się zapał i pomysł.

mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama